عمومی

آبرسانی به مجتمع گمنج در دست اقدام است

مدیر آبفار زیرکوه با بیان اینکه آبرسانی به مجتمع گمنج در دست اقدام است،گفت: این پروژه تا کنون 74 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

علیرضا غلامحسینی امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:آبرسانی به مجتمع گمنج از سال 1393 شروع و مقرر گردیده تامین آب روستای گمنج وشهرک نزومند سالانه معادل میزان اعتبار وحجم عملیات انجام می گردد.
مدیر آبفار زیرکوه خاطرنشان کرد: در سال 1395 نیز با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی شروع ، و با وجود عدم تخصیص اعتبار عملیات اجرایی آن متوقف نشده ولی بصورت دیون انجام شده که با تامین اعتبار 1396 روند اجرای پروژه شروع می گردد.
وی تصریح کرد: از جمله اقدامات انجام شده در این پروژه می توان به حفر یک حلقه چاه واجرای خط انتقال گالوانیزه وپلی اتیلین به طول 4500متر ،اجرای مخزن ذخیره 60متر مکعبی ،اجرای چندین حوضچه شیرآلات واتصالات ،اجرای شبکه توزیع بطول 3000متر ، حصار کشی بطول 400متر و … با هزینه ای بالغ بر 5500میلیون ریال اشاره کرد.
پیشرفت 74 درصدی پروژه آبرسانی مجتمع گمنج
غلامحسنی گفت:در حال حاضر این پروژه حدود 74درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از آنجایی که با مخالفتهای مردمی ومشکلات اجتماعی منطقه از حفر چاه به مدت یکسال جلوگیری به عمل آمد ،این موضوع علاوه بر صرف وقت و هزینه، عملیات اجرایی را نیز یکسال به تاخیر اندخت .
مدیر آبفار زیرکوه خاطرنشان کرد: شرایط کوهستانی منطقه ، عبور از بستر وحا شیه رودخانه ، شیب بالا و اختلاف ارتقاع زیاد وفاصله 3 کیلومتر از خط انتقال برق هزینه را دوچندان نموده اما انشاا… این پروژه به سرانجام خواهد رسید.
غلامحسینی با اشاره به کمبود آب در برخی مناطق شهرستان زیرکوه،گفت:پروسه وروند اجرای پروژه های آبرسانی به علت هزینه بالا وزمانبر بودن در قالب چند فاز و مرحله تعریف می گردد که سالانه برابر برنامه زمانبندی انجام می گیرد .
اولویت اول شهرستان آبرسانی روستایی است
وی با بیان اینکه اولویت اول شهرستان آبرسانی روستایی است،تاکیدکرد: در سه ساله گذشته اقدامات وخدمات خوبی به پشتوانه دولت محترم انجام گرفته که در گوشه وکنار شهرستان برای مردم محسوس است.
وی با اشاره به آبرسانی به 23 روستای شهرستان،گفت: هنوز مشکلات کم آبی به طول کامل مرتفع نگردیده وپروژه های بسیار خوبی در دست اقدام است .
مدیر آبفار زیرکوه اذعان داشت: خشکسالی 18 ساله ، فرسودگی شبکه های قدیمی وهدر رفت آب در برخی روستاها وشهرها دغدغه دولت ، مجلس و مسئولین کشور است که با تعامل واولویت جمعیت در دست اقدام است.
اتمام پروژه های نیمه تمام در اولویت کاری
غلامحسینی بیان داشت: در سال 96نیز پروژه های نیمه تمام در اولویت بوده و این پروژه نیز جزو پیشنهادات این امور می باشد که به محض ابلاغ اعتبارات ادامه عملیات از سرگرفته خواهد شد.
وی با توجه به محدودیت اعتباری در کشور ومشکلات آبی که هر روز بیشتر می شود از مردم خواست با توجه به خشکسالی متوالی و کاهش شدید منابع آبی شهرستان با صرفه جویی و مدیریت در مصرف آب شرب وبهداشت وبا تعامل با اداره و همشریان خود کمک کنند تا بتوان تابستان به این گرمی را بدون تضییع حق اهلی پشت سر گذاشت واز قطع آب ، جیره بندی وافت فشار آب جلوگیری نمود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا