عمومی

آغاز طرح غربالگری بینایی در مهد کودک های زیرکوه

رئیس اداره بهزیستی زیرکوه،از آغاز طرح غربالگری بینایی در مهد کودک های این شهرستان خبرداد و گفت:زنگ سنجش بینایی در مهد کودک دانشمند کوچولو شهرستان زیرکوه با حضور معاون فرماندار و جمعی از مسئولین نواخته شد.

محمد بارانی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،،از آغاز طرح غربالگری بینایی در مهد کودک های این شهرستان خبرداد و گفت:زنگ سنجش بینایی در مهد کودک دانشمند کوچولو شهرستان زیرکوه با حضور معاون فرماندار و جمعی از مسئولین نواخته شد.
رئیس اداره بهزیستی زیرکوه خاطرنشان کرد:برنامه غربالگری بینایی از ابتدای آبان ماه لغایت پایان آذرماه توسط بهزیستی زیرکوه در 106 پایگاه ثابت و سیار اجرا می شود که یک پایگاه ثابت واقع در موسسه طفلان مسلم، 60 پایگاه در مهدهای کودک و روستا مهد و 46 پایگاه در خانه های بهداشت دایر می باشند.
وی با بیان اینکه برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان 3 تا 6 سال است،گفت:سن طلایی برای درمان تنبلی چشم بین 3 تا 6 سال می باشدو چنانچه اقدامات لازم، سریع و به موقع انجام نشود اثربخشی لازم را نخواهد داشت.
بارانی بیان کرد: تعداد 221 نفر نابینا و کم بینا تحت پوششش بهزیستی زیرکوه هستندکه هزینه های روانی، اجتماعی و اقتصادی بسیاری را نه تنها برای خودشان بلکه برای خانواده و جامعه شان بخصوص در سنین ازدواج و یا اشتغال بدنبال دارند و منطق حکم می‌کند که با امکانات ابتدایی و هزینه کم در سنین کودکی از این اختلال جلوگیری نماییم.
رئیس بهزیستی زیرکوه با اشارهخ به اینکه در سال جاری باید 2900 کودک را مورد معاینه قرار دهیم،تصریح کرد: در صورتی که کودکان دارای اختلالات بینایی از خانواده های تحت پوشش بهزیستی،کمیته امداد و بی‌بضاعت باشند، می توانند هزینه های درمانی و توانبخشی خود را از سازمان بهزیستی دریافت نمایند.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح اداراتی از قبیل آموزش و پرورش و شبکه بهداشت با این اداره همکاری می کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا