عمومی

آغاز فاز سوم گازرسانی به روستاهای زیرکوه/زمستان گرم در انتظار 10 روستای بخش مرکزی

فرماندار زیرکوه گفت:فاز سوم گازرسانی به روستاهای شهرستان زیرکوه آغاز شده است و ان شاء الله مردم روستاهای بمرود، شاهرخت ،بارنجگان، تاجکوه ،اردکول، بقرایی ،محمدآباد، حسین آباد خانم، حسن آباد و ولی آباد در زمستان آینده از نعمت گاز برخوردار خواهند شد .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الله خانزاده در دهگردشی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان در پاسخ به درخواستهای مردمی مبنی بر گازرسانی به این روستاها،‌اظهارداشت:فاز سوم گازرسانی به روستاهای شهرستان زیرکوه آغاز شده است و ان شاء الله مردم روستاهای بمرود، شاهرخت ،بارنجگان، تاجکوه ،اردکول، بقرایی ،محمدآباد، حسین آباد خانم، حسن آباد و ولی آباد در زمستان آینده از نعمت گاز برخوردار خواهند شد .
فرماندار زیرکوه با اشاره به معیشت و اشتعال مردم خاطرنشان کرد: در حال حاضر تسهیلات کم بهره با ضمانتهای آسان از جمله (سند روستایی و سفته) در اختیار مردم برای ایجاد کسب و کار وجود دارد.
وی تصریح کرد: افرادی که به دنبال حرفه آموزی در زمینه های مختلف از قبیل دامداری ، کشاورزی و فعالیتهای خدماتی باشند این امکان وجود دارد که استاد در محل روستا حضور یابد و افراد با گذراندن دوره ها گواهینامه اخذ نمایندو با دریافت تسهیلات کم بهره از محل صندوق توسعه نسبت به کسب و کار اقدام نمایند .
فرماندار زیرکوه در خصوص واگذاری زمین و تسهیلات ،اذعان داشت: در صورت وجود متقاضی برای واگذاری زمین و تسهیلات مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
حذف 9 روستا از چرخه آبرسانی سیار
رئیس آبفار زیرکوه نیزدر مورد آبرسانی به روستاهای اردکول و ولی آباد و مرمت و بازسازی شبکه آبرسانی به این روستاها گفت: مجتمع ابرسانی آهنگران یکی از مجتمع های بزرگ و شاخص استان بوده که در قالب ۴ فاز اجرایی تعریف شده و تا کنون ۳ فاز عملیات با هزینه ۶ میلیاردو هفتصد میلیون تومان انجام شده و ۹ روستای تحت پوشش، مشکل آب آنان حل شده و از چرخه آبرسانی سیار حذف شده است.
غعلامحسینی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ فاز ۴ مجتمع آبرسانی آهنگران باحجم عملیات آبرسانی به روستاهای اردکول و ولی اباد و اصلاح شبکه و توزیع روستاهای اردکول ،علی اباد،تاجکوه، حسین اباد خانم ، محمداباد ،حسن اباد ،بقرایی ، با اعتبار۱ میلیاردو ۹۰۰ میلیون تومان با احتساب تامین اعتبار آغاز خواهد شد .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا