عمومی

آمادگی ۱۸ روحانی مستقر جهت برگزاری مراسم دهه آخر صفر در زیرکوه

مسئول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه از آمادگی ۱۸ روحانی مستقر جهت برگزاری مراسم دهه آخر صفر در این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام حسن صادقی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،از آمادگی ۱۸ روحانی مستقر و طرح هجرت جهت برگزاری مراسم سوگواری دهه آخر صفردر این شهرستان خبر داد.
مسئول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه خاطر نشان کرد: به منظور برگزاری هرچه بهتر برگزار شدن مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین علیه السلام، به روحانیون مستقر و طرح هجرت ابلاغ شده است جهت برگزاری هر چه بهتر مراسم و عزاداری ایام دهه آخر صفر تمام تلاش و کوشش خود را به ‌کار گیرند تا این مراسم در خور شان نام خاندان اهل بیت (ع) برگزار شود.
وی تصریح کرد: در روستاهایی که روحانی مستقر ندارند نیز بر اساس اعلام نیاز روستا توسط شورا یا دهیار، روحانی اعزام خواهد شد.
وی در پایان با بیان اهمیت کار تبلیغی روحانیون گفت :روخانیون بعنوان عنصر اصلی تبلیغ در جامعه بوده و ارزش ها و هنجارها، عمدتاً از طریق روحانیت به جامعه تزریق شده وجزو فرهنگ عامه مردم درآمده و گفتار و کردار این قشر معتمد دینی، همواره حجت شرعی و مقبول افراد جامعه بوده است.
وی از روحانیت به‌عنوان عنصر اصلی مولد فرهنگ در کشور نام برد .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا