عمومی

آمار برخی معضلات اجتماعی ،‌نگران کننده است

فرماندار زیرکوه گفت:برخی آمار معضلات اجتماعی نظیر طلاق خودکشی و اعتیاد که خصوصاً در بین جوانان دانش آموزان و زنان وجود دارد، آمار بسیار خوبی نیست و بخشی از این گزارشات بسیار نگران کننده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الله خانزاده ظهر امروز در مراسم معارفه رئیس جدید بهزیستی زیرکوه اظهار داشت : بخش عمده‌ای از دغدغه مسئولان و دولتمردان در حال حاضر مشکلات اجتماعی است و سازمان بهزیستی یکی از نهادها و دستگاه‌های است که بسیار می‌تواند به دولت در بحث معضلات اجتماعی کمک کنند. فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد: آمار و گزارشاتی که در سال های اخیر در حوزه امید به زندگی و امید به آینده و آمار معضلات اجتماعی نظیر طلاق خودکشی و اعتیاد خصوصاً در بین جوانان دانش آموزان و زنان وجود دارد، آمار بسیار خوبی نیست و بخشی از این گزارشات بسیار نگران کننده است.
وی ادامه داد: مهمترین نهاد و سازمانی که می توانند در کنار نهاد مقدس کمیته امداد به کلیات این موضوع کمک کنند سازمان بهزیستی است که الحق و انصاف در شهرستان زیرکوه که خدمات مناسبی و موثری داشته است.
خانزاده بیان داشت: برون سپاری و چابک سازی و کوچک کردن سازمان و واگذاری امور به بخش خصوص و اعتماد کردن اعتماد کردن به سازمان‌های مردم نهاد و ثمن ها یکی از کارهای خوب و موثری است که می‌تواند در افزایش رضایتمندی و کاستن از بروکراسی و کاهش تصدی گری دولت و دستگاه ها بسیار موثر باشد.
فرماندار زیرکوه گفت: در این حوزه نیز سازمان بهزیستی و اداره بهزیستی شهرستان توانسته است ورود بکند که البته در ابتدای راه هستیم و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم .
خانزاده اضافه کرد: فرهنگ‌سازی و آموزش جامعه در رعایت قانون و رعایت حقوق شهروندی در مواجهه با اقشار مختلف از قبیل سالمندان، سالخوردگان، زنان بی سرپرست ،کودکان در معرض آسیب وکودکان بدسرپرست از مواردی است که دائم دغدغه مقام معظم رهبری بوده و هست و همچنین دولت محترم هم در تمام مباحثی که در حوزه اجتماعی مطرح می شود، دغدغه دارد و استحضار دارید که اخیرا در سازمان و در تشکیلات حوزه اجتماعی کشور تغییرات خیلی مهم ایجاد شد و شورای عالی اجتماعی که قبلاً با حضور وزیر محترم تشکیل می شد با دستور مقام معظم رهبری با ریاست خود آقای رییس جمهور اداره میشود و به صورت جدی در حوزه مباحث اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی فعالیت خواهد کرد.
فرماندار زیرکوه گفت: امیدواریم مدیر کل محترم بهزیستی در راستای مسئولیت ها و وظایف سازمانی که بر عهده دارند بیش از گذشته موفق باشند و ما هم به عنوان عضو مجموعه ، آنچه در توان ماست و داشته باشیم حتماً حمایت خواهیم کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا