عمومی

آمریکا مردم آمریکای لاتین را به گناه و شراب مشغول کرده است/امام حسین یک شخصیت ویژه بود

اندیشمند مکزیکی در جمع مردم زیرکوه گفت:آمریکا مردم آمریکای لاتین را بیچاره کرده و به گناه و شراب مشغول کرده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،به مناسبت ایام محرم جلسه سخنرانی اندیشمند مسیحی خوزه لوئیس در مسجد امیرالمومنین (ع) کوی امیرالمومنین حاجی آباد برگزار گردید.
در این مراسم حجت الاسلام سیدی از مبلغین برجسته قم که سوابق تبلیغی زیادی در آمریکای لاتین دارند به طرح سوالات و ترجمه پاسخ های میهمان مراسم پرداخت.
خوزه لوئیس اندیشمند تازه مسلمان شده مکزیکی در پاسخ به سوالی در مورد امام علی و امام حسین (ع)،‌بان داشت: امام علی داماد پیامبر، شجاع ترین فرد ، حاکم نمونه فیلسوف کامل بود.او به فهم قرآن عالم بود و فهم قرآن علم و‌حکمت می خواهد.
وی در خصوص امام حسین ع گفت: آن حضرت خیلی ویژه بود.همه دنیا و زندگیش را داد تا به راه راست و عبادت خدا و اطاعت از خدا برسد.
خوزه ادامه داد:دو مرتبه قرآن ۳۰ بار ترجمه قرآن و ۲ بار نهج البلاغه را کامل، ۲۰۰ کتاب تاریخ اسلام خوانده ام.
وی در مورد نهج البلاغه اظهارداشت:کتایی است که یک پدیده است مال علیست ، خیلی عجیب است کلمات زیبایی دارد . علی معلم گرامر عربی نبود ولی زیبایی از کتابش می درخشد چه طور می شود کتاب و نوشته هایش را توصیف کرد.
وی در پاسخ به سوالی در مورد حضرت عباس ع بیان کرد: اطفال سه روز در کربلا تشنه بودندآن حضرت رفت تا آب بیاورد وقتی می خواست آب بیاورد سربازان دشمن به او حمله کردند و دستش را قطع کردند .مشک را بدندان گرفت ولی دشمن آن را با تیر هدف قرار داد.چطور می شود برادری اینقدر وفادار باشد.
خوزه لوییس که نام اسلامیش محمد علی حسین است در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت مردم در آمریکای لاتین گفت:آمریکا ما را بیچاره کرده نفت ما را مفت می خورد گازوئیل را لیتری معادل ۱۶هزار تومان می فروشد .ما را با مشروب و‌گناه مشغول کرده است.
وی در خصوص امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد : امام خمینی (ره)با هوش و عالم بود ۸۰ سالش بود که شاه را بیرون انداخت از فرانسه ایران را کنترل می کرد.
شایان ذکر است وی ۱۴سال است که به دین اسلام و۴سال است که به شیعه گرویده است

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا