عمومی

آمریکا می خواهد شرایط را به سمتی ببرد که ایران از برجام هیچ منفعتی نبرد

آمریکا می خواهد شرایط را به سمتی ببرد که ایران از برجام هیچ منفعتی نبرد ودر عین حال مجبور به پایبندی به آن هم باشد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الاسلام احمد اسماعیلی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر حاجی اباد در جمع نمازگزاران ضمن توصیه به تقوای الهی ،‌اظهارداشت: معنای تقوا اینست که هر گاه خداوند انسان را به چیزی دستور داد وی را در آنجا حاضر ببیند و آنجا که او را بازداشت نبیند.
امام جمعه موقت زیرکوه ادامه داد :از جاهایی که نهی کرده حضور در مجلس تهمت غیبت گناه و لهو و لعب است که انسان با تقوا حاضر نمی شود.
وی افزود: تقوا ارکانی دارد که خوف از عظمت خدای متعال و عمل به آنچه نازل کرده از مهمترین آنها ، است.
وی زیرکی را در بندگی خدا دانست وعزتی که شهید حججی بدست آورد و سر داد ولی در مقابل دشمن سر خم نکرد به خاطر اطاعت از خدا بود چون کسی که اطاعت خدا کند ابائی از خشم وغصب مخلوق او ندارد.
حجت الاسلام احمد اسماعیلی امام جمعه موقت زیرکوه در خطبه دوم نیز ضمن توصیه به تقوای الهی به بیان مهمترین مناسبتهای جاری و در پیش رو پرداخت.
وی به ۲۴شهریور و ۲۴ذی الحجه مباهله پیامبر با مسیحیان نجران اشاره و‌گفت مباهله سند حقانیت تشیع و ولایت امیرالمومنین ع وائمه اطهار است .
وی در تبیین این واقعه بزرگ گفت:بعد از اینکه نصارای نجران با استدلال پیامبر ص قانع نشدند پیامبر قرار بر مباهله گذاشت وعزیز ترین افرادش حسن و حسین ع و فاطمه س و امام علی ع را به میدان مباهله آوردکه ابنائنا اشاره به حسن وحسین ع ونسائنا اشاره به فاطمه س وانفسنا یعنی عزیز پیغمبر ص اشاره به علی ع دارد.مباهله اثبات جبهه حق در مقابل جبهه باطل است.
خطیب جمعه زیرکوه در ادامه به روز خانواده و تکریم بزرگان اشاره و‌گفت پایه و سلول اصلی جامعه خانواده است که اگر اسیب ببیند جامعه دچار بحران خواهد شد.
حجت الاسلام اسماعیلی تصریح کرد:اگر این کانون گرم به کانون بد بینی و عدم اعتماد تبدیل شود بحرانش به جامعه سرایت می کند که علت این نابسامانی ها تغییر سبک زندگی اسلامی است ،تجمل گرایی به جای ساده زیستی و روی اوردن به ماهواره از مصادیق زمینه ساز بحرانهای آن از جمله طلاق وخودکشی به شمار می رود.
وی دلیل بحران خانواده را در دوعامل ضعف ایمان و بیکاری دانست که در پی خشکسالیهای متوالی ونابودی کشاورزی بوجود آمده و از مسئولین خواست با جای گزین کردن صنعت و ایجاد کارخانه جات جلوی این بحران را بگیرند.
وی ضمن تشکر از برگزاری همایش پیاده روی پیشگیری از خودکشی ، بیان داشت: اینها مسکن است نه درمان و درمان خودکشی و طلاق ایجاد شغل وکار و‌حل بیکاری است.
مساله قاتلین مسلمانان نه شیعه ونه سنی است
حجت الاسلام اسماعیلی افزود:قرآن اساس خانواده موفق را آرامش و سکون عشق به محبت رحمت و اخلاق می داند.
وی به کشتار فلسطینیان در اردوگاه صبرا و شتیلا و همچنین کشتار مسلمانان میانمار اشاره و‌گفت: بی خانمان شدن مسلمانان این کشور از سوی افراطیون بودایی وبا چراغ سبز و سکوت مجامع بین المللی و‌حمایت نظام سلطه ادامه دارد.
اسماعیلی اذعان داشت:کسانی که شیعه را متهم به قتل اهل سنت می کنند با چشم بستن وسکوت بر روی جنایات وقتل عام مسلمانان میانمار نشان دادند که مساله آنان نه شیعه ونه سنی است بلکه انفعال در برابر خواست اربابان غربی شان است.
خطیب موقت جمعه زیرکوه به برجام اشاره و به طرح سوالی بدین مضمون پرداخت که چرا آمریکا برجام را بدترین تعهد می نامد ؟چرا ایران را متهم به نقض ان می نماید؟
وی اذعان داشت:اینکه آمریکا برجام را بدترین معاهده میداند و به برجام پایبند نیست ، به خاطر این است که میخواهد ایران نفعی از آن نبرد و ایران را در موضع ضعف قرار دهد و مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر شود . در این میان باید جمهوری اسلامی ایران جایگاه مقتدرانه و محوری خود را در منطقه حفظ کند .
حجت الاسلام اسماعیلی ادامه داد: در این میان جمهوری اسلامی باید با رعایت اصول سیاست خارجی خود که عزت حکمت وصلحت است تلاش کند در راستای حفظ منافع ملی از هر گونه زیادی خواهی ومطالبه گری اضافی غرب جلوی گیری نماید.
وی در پایان به وقایع شهرستان اشاره و افزود:باز سازی واقعه غدیر یکی از بزرگترین اتفاقات فرهنگی بودکه لازم میدانم از تمام شما مردم و دست اندر کاران عزیز به ویژه عزیران ما درگ سپاه تقدیر وتشکر
وهم چنین از برگزاری جشنهای عید غدیر همراه با اطعام توسط شما مردم که در روایات به آن تاکید شده است که جای تشکر دارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا