عمومی

آموزش و پرورش باید مسائل تربیتی و پرورشی را سرلوحه کار خود قرار دهد

امام جمعه زیرکوه در مراسم نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت ، گفت:آموزش و پرورش باید مسائل تربیتی و پرورشی و نماز اول وقت را را سرلوحه کار خود قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، صبح امروز با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان ، زنگ مهر و مقاومت در دبستان شاهد شهید کاوه زیرکوه نواخته شد و دانش آموزان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.
مدیر آموزش و پرورش زیرکوه در این مراسم ، اظهارداشت:این ایام ایامی است که جوانان ما باید بدانند اگر در حادثه کربلا حضور نداشتند جوانان و نوجوانانی مانند حسین فهمیده داریم که رهرو راه حسین بن علی بوده اند.
علیرضا مهدی پور گفت:امروز آموزش و پرورش به خود افتخار می کند که دانش آموزانی تربیت می کند که رهروان راه شهدا هستند.
وی با گرامی داشت یاد و خاطر شهدای دانش آموز،بیان داشت: به خود در آموزش و پرورش می بالیم که ۳۶ هزار شهید دانش آموز تقدیم نظام و انقلاب کرده ایم .
آموزش و پرورش باید مسائل تربیتی و پرورشی و نماز اول وقت را جدی بگیرید
امام جمعه زیرکوه نیز با تسلیت ایام محرم و تبریک فرا رسیدن ماه مهر،گفت: ماه مهر ماهی است که دوباره مهربانی و محبت ها سرازیر می شود.
حجت الاسلام مرتضائی نیا با اشاره به خصوصیات معلمان، بیان داشت:اولین صفتی که یک معلم باید داشته باشد این است که سوز خدمت داشته باشد.
وی سعه صدر و کشف استعداد دانش آموزان را از دیگر خصوصیات معلمان دانست و گفت: معلم باید با سعه صدر به کشف استعدادهای دانش آموزان بپردازد.
امام جمعه زیرکوه تصریح کرد: آموزش و پرورش باید مسائل تربیتی و پرورشی و نماز اول وقت را جدی بگیرید و سرلوحه کار خود قرار دهد.
وی حادثه تروریستی خوزستان را تسلیت گفت و ضمن محکومیت این حادثه تلخ ،بیان داشت:دشمنان بدانند مردم ما از شهادت نمی ترسند و محکم تر و مستحکم تر در مقابل دشمنان خواهند ایستاد.
معاون فرماندار زیرکوه نیز در این مراسم،با تسلیت حادثه تروریستی اهواز،گفت: این حادثه نشان داد که در فرهنگ تروریستی، کشتن زن و مرد و کودک فرقی ندارد .
وی خاطرنشان کرد:تقارن آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس را به فال نیک می گیریم و امیدواریم دانش آموزان را طوری تربیت کنیم که ادامه دهنده راه شهدا باشند.
مصطفوی نیا بیان داشت: امیدوارم روزی را در جامعه شاهد باشیم که همه دانش آموزان ما فارغ از مسائل مادی سال تحصیلی را شروع کنند و ما مدیران هم تلاش کنیم تا دانش آموز هنگام ورود به بازار کار هم سواد و هم مهارت لازم را داشته باشد.
گفتنی است در سال تحصیلی 97-98 تعداد 7 هزار و 846 دانش آموز زیرکوه در 136 مدرسه و 440 کلاس درس مشغول فراگیری علم و دانش خواهند شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا