عمومی

آنچه امروز مهم است حفظ نظام و انقلاب حول محور رهبری است

امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه امروز هم خناسانی وجود دارند که به دنال ایجاد تفرقه هستند، تاکیدکرد:آنچه امروز برای مامهم است حفظ نظام وانقلاب است آن هم حول محور رهبری.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا امشب در مراسم یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع مردم شهرستان زیرکوه با تسلیت ایام رحلت حضرت فاطمه معصومه و درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی ،اظهارداشت:رحلت عالمی مجاهدومبارزرا به رهبر معظم انقلاب،حوزه های علمیه،مسؤولان نظام و مردم ایران اسلامی تسلیت عرض می کنم.
امام جمعه زیرکوه از حضور پرشور مردم در این مراسم تشکر کرد و گفت:این مقام علم و مقام یک عالم نستوه و مجاهد است که باعث حضور این جمعیت شده است و این حضور و حضور مردم قدرشناسی که امروز با شرکت در تشییع جنازه آن مرحوم اتحاد و انسجام را نشان دادندجای تقدیر دارد.
وی به ذکرحدیثی از پیامبر اکرم (ص) پرداخت وخاطرنشان کرد:پیامبر مکرم اسلام می فرماید کسی که چهار کار را انجام دهد فردای قیامت او را شفاعت خواهم کرد و این چهار کارصداقت و راستگویی،خوش اخلاقی،وفای به عهد و حل کردن مشکلات مردم است .
مرتضائی نیا با اشاره به شهادت مصطفی احمدی روشن ،بیان داشت:یک نکته که در زندگی این شهید عزیز وجود داشت این بود که ایشان مطیع امر رهبر بود و کارها را جهادی انجام می داد و این روحیه جهادی امروز باید در همه وجود داشته باشد.
امام جمعه زیرکوه بااشاره به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی،تصریح کرد:امروز همه جایگاه و مقام یک عالم را دیدند آن هم عالمی که قبل از انقلاب،در دوران انقلاب و در دوران دفاع مقدس یادگاری های زیادی گذاشته است و مردم با حضور خود مقام یک عالم را به خوبی ارج نهادند.
هاشمی یکی از ستون های نظام بود
وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی یکی از ستون های نظام بود،اذعان داشت: وقتی یک عالم از دنیا می رود یک رخنه ای ایجاد می شود که هیچکس نمی تواند این رخنه را پر کند وچون اینها درد دین،درد اسلام و انقلاب و رهبری داشتند و برای انقلاب تلاش کردند،مردم امروز وارد صحنه شدند.
مرتضائی نیا خاطر نشان کرد:مقام معظم رهبری در پیام خود به همه مواردی که ایشان داشتند اشاره کردند و امروزاولین تسلیتی که باید گفت به مقام معظم رهبری است چون یک یار دیرینه خود را از دست دادند.
امام جمعه زیرکوه ادامه داد:نماز میتی که مقام معظم رهبری بر پیکر آیت الله هاشمی خواندند جور دیگری بود و یک جمله ای که مقام معظم رهبری به کار بردند این بود که خدایا ایشان را جزء مبارزین قرار بده.
وی با بیان اینکه امروز همه مردم آمدند و محور وحدت شدند،گفت:بعد از رحلت ایشان کارشناسان زیادی آمدند در صدا و سیما از مبارزات و اقدامات ایشان صحبت کردند ،ای کاش صدا و سیما وقتی ایشان در قید حیات بودند این مبارزات و فداکاری های ایشان را پخش می کرد تا جوانان و نوجوانان می دیدند و کسانی که می خواستند خناسی کنند نمی توانستند به هدف خود برسند و خناسی کنند.
مرتضائی نیا اذعان داشت:به عقیده یکی از کارشناسان آیت الله هاشمی رفسنجانی دو شاخصه داشت و این دوشاخصه این بود که برای اسلام و انقلاب با کسی معامله نمی کرد و پای رهبری نظام و انقلاب ایستاده بود و با هیچکس معامله نمی کرد و اینها را باید به مردم گفت.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه خناسانی بودند که نمی خواستند وحدت بین مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی بوجود آید، تاکیدکرد:امروز این خناسان را باید شناخت و معرفی کرد چه در سطح کلان کشوری ،چه در سطح استانی و چه در سطح شهرستانی و روستاها هستند که نمی خواهند بگذارند این اتحاد و برادری ایجاد شود.
مرتضائی نیا بااشاره به اینکه این خناسان هستند و خواهند بود و این شبهات را وارد خواهند کردگفت:اگر اختلاف نظری هم بین این دوبزرگوار بوده است بر سر مسائل فقهی و اجتهادی بوده است اما در مسائل کلی نظام آقای هاشمی به همه سفارش می کرد به نظر رهبری عمل کنید.
وی تصریح کرد:ما خدمات این عالم بزرگوار را در دوران انقلاب و دوران جنگ تحمیلی ارج می نهیم.
مرتضائی نیا با بیان اینکه امروز هم خناسانی وجود دارند که به دنال ایجاد تفرقه هستند، تاکیدکرد:آنچه امروز برای مامهم است حفظ نظام،انقلاب و است آن هم حول محور رهبری.
هم اکنون به کانال اطلاع رسانی زیرکوه نیوز در تلگرام بپیوندید:
https://telegram.me/zirkoohnews

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا