عمومی

آنچه بر ما گذشت و می گذرد

این روزها هجمه های زیادی علیه پایگاه خبری زیرکوه نیوز،مبنی بر عدم پوشش برخی اخبار وارد می شود، بنابراین لازم است نکاتی را جهت اطلاع مردم عزیز بیان نمائیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،این روزها هجمه های زیادی علیه پایگاه خبری زیرکوه نیوز،مبنی بر عدم پوشش برخی اخبار وارد می شود، بنابراین لازم است نکاتی را جهت اطلاع مردم عزیز بیان نمائیم.
سالها قبل وقتی خلاء یک مرجع اطلاع رسانی در شهرستان زیرکوه احساس شد، تصمیم بر راه اندازی یک نشریه با نام فانوس نمودیم و این نشریه با همکاری تعدادی از دانش آموزان شهرستان و زیر نظر سازمان دانش آموزی و کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) در سالهای 1383 و 1384 به صورت دو هفته نامه با موضوعات مختلف علمی، فرهنگی ، اخبار و مصاحبه با سردبیری اینجانب به مدت دو سال چاپ و منتشر گردید.
با روی کار آمدن اینترنت در شهرستان زیرکوه و مشکلاتی که چاپ یک نشریه مکتوب داشت تصمیم به راه اندازی وبلاگی با هدف انتشار اخبار و رویدادهای شهرستان و معرفی جاذبه های گردشگری بی شمار شهرستان زیرکوه گرفته شد و وبلاگی با نام زیرکوه 22 از سال 1384 راه اندازی گردید و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داد.
بعد از حدود 8 سال فعالیت و اطلاع رسانی بوسیله وبلاگ زیرکوه 22 تصمیم به راه اندازی یک پایگاه خبری رسمی برای شهرستان زیرکوه گرفته شد و با مشورت با دوستان پایگاه خبری زیرکوه نیوز به آدرس zirkoohnews.ir راه اندازی گردید.
در اولین روزهای کاری اقدامات جهت دریافت مجوز طبق روال قانون انجام گرفت و نامه ای نیز در تاریخ 6 تیرماه 1393 به فرمانداری محترم شهرستان زیرکوه با این مضمون نوشته شد که به ادارات تابعه اطلاع رسانی شود تا اخبار و اقدامات انجام گرته در حوزه ادارات را به این پایگاه خبری اطلاع رسانی نمایند.
نکته قابل توجه این بود که در این درخواست اصل آن نیز منتشر می شود،هیچ درخواست کمک مادی و مالی از جانب فرمانداری نشد و تنها خواسته ما همکاری سایر ادارات بود.
اما بعد از مدتی کوتاه به جای همکاری اقداماتی عجیب انجام گرفت و در اولین اقدام یک پایگاه خبری دیگر با هزینه فرمانداری شهرستان( به گفته یکی از مطلعین – نام محفوظ) درست با همین نام زیرکوه نیوز و با آدرس zirkooh_news.ir راه اندازی گردید که البته پس از اعتراض اینجانب به نام این پایگاه خبری با پایگاه زیرکوه نیوز، نام پایگاه خبری دوم به زیرکوه خبر تغییر یافت.
این که چه اتفاقاتی افتاد و مدیران این پایگاه خبری چه پیامک هایی به اینجانب ارسال کردند بماند چون پیامک ها در همان تاریخ به اطلاع و رویت افرادی که باید می رسید رسید.
اما داستان به همینجا ختم نشد و فرماندار شهرستان ضمن ارسال پیام تبریک بابت راه اندازی پایگاه خبری زیرکوه خبر و انتشار آن پیام در سایت فرمانداری،نامه ای نیز به ادارات شهرستان ارسال می نمایند تا از این پس اخبار و اطلاعات به پایگاه خبری زیرکوه خبر به آدرس یکی از دفاتر فرمانداری شهرستان ارسال شود!!!و این درحالی اتفاق افتاد که مدت ها قبل پایگاه خبری زیرکوه نیوز راه اندازی گردیده بود و هیچ پیام تبریکی هم از طرف هیچکس در هیچ جا منتشر نشد.!!!!
این که علت این کار چه بود و چرا در اولین روزهای راه اندازی یک پایگاه خبری در شهرستان اینگونه جبهه گیری می شود و به جای حمایت از این پایگاه خبری ،‌به مقابله با این پایگاه برمی خیزند به گفته یکی از عزیزان فرمانداری(نام محفوظ) فقط یک تیتر انتقادی از جانب پایگاه خبری زیرکوه نیوز بود که در انتقاد از تودیع تنها مدیر بومی شهر حاجی آباد در دو روز بعد از نامه درخواست اینجانب به فرمانداری زده شد( این تیتر)
گفتنی است پایگاه زیرکوه خبر علیرغم حمایت های مادی و معنوی چند صباحی بیشتر فعالیت نداشت و بعد از کمتر از دو هفته تعطیل شد و البته هنوز نام این پایگاه خبری در قسمت مطبوعات محلی سایت فرمانداری شهرستان درج شده است درحالی که آدرس این سایت اصلا در دسترس نیست و نامی از پایگاه خبری زیرکوه نیوز به عنوان تنها پایگاه خبری رسمی شهرستان، در قسمت مطبوعات محلی دیده نمی شود!!!! که خود جای سئوال و تعجب دارد.
اما ماجرا به همینجا ختم نمی شود و پایگاه خبری زیرکوه نیوز به نوعی در تحریم خبری قرار می گیرد و به هیچ یک از جلسات برگزار شده دعوت نمی شود در حالی که بسیاری از طرفداران دولت نسبت به عملکرد این پایگاه انتقاد دارند و این پایگاه را متعلق به یک جناح سیاسی خاص می دانند در صورتی که از اصل ماجرا خبر ندارند.
بنده در کلیه جلساتی که حضور داشته ام و شخص فرماندار، معاون، بخشداران یا مدیران ادارات سخنرانی داشته اند به طور کامل پوشش داده ام اما وقتی به جلسه ای دعوت نمی شویم انتظار پوشش اخبار، انتظاری عبث و بیهوده است.
بنده در جلسات مختلف شاهد سخنان مسئولان شهرستان مبنی بر حمایت از خبرنگاران و نشریان و … بوده ام در صورتی که نه تنها تا کنون هیچ حمایتی از پایگاه خبری زیرکوه نیوز، صورت نگرفته است بلکه چندین بار به بهانه های مختلف از جانب مسئولان رده بالای شهرستان از این پایگاه خبری به مراجع قضایی شکایت شده است.
اینجانب سعی کرده ام زبان گویای مردم باشم و در همه این سالها با هزینه های شخصی بدون حتی یک ریال کمک از سمت نهادهای دولتی اقدام به خرید دوربین، راه اندازی پایگاه خبری ، خرید هاست و دامنه و هزینه شرکت و …. نموده ام و در این راه تا جایی که توان داشته باشم انجام وظیفه خواهم کرد.
اما انتظارم از مسئولان عزیز این است به جای شعار دادن لااقل اندکی به گفته های خدود عمل نمایند.
ماجرایی که تا حدودی قسمت هایی از آن نوشته شد فقط جهت اطلاع مخاطبین عزیز و پاسخگویی به هجمه های وارد شده علیه این پایگاه خبری بود.ناگفته نماند که بنده همه این مدت کارم را به تنهایی ، بدون حمایت و با هزینه های شخصی انجام داده ام و سکوت کرده ام اما چون اخیرا هجمه های زیادی به راه افتاده است ، قسمتی از ماجرا را به اطلاع همراهان عزیز رساندم.
بشنوید:
صحبت های فرماندار زیرکوه در حمایت از خبرنگاران!!
علیرغم بودجه هایی که برای انجام امور فرهنگی وجود دارد اما بنده هیچ ادعایی مبنی بر کمک مادی از جانب ادارات نداشته و ندارم و دعوت به جلسات و عدم حضور در جلسات هم هیچ منفعت یا ضرری برای شخص اینجانب نخواهد داشت و این موضوع در همه این سالها ثابت شده است که کارم را بدون منت و بادقت و پشتکار به انجام می رسانم و سختی ها و سنگ اندازی ها در مسیر راه نه تنها تاثیری در اراده ام نخواهد داشت بلکه عزم اینجانب را در راه اطلاع رسانی و زبان مردم بودن جزم تر خواهد کرد اما سخنم این است:
تو که نوشم نه ای نیشم چرایی؟
و نکته پایانی این که اخبار پوششی منتشر شده در سایت ها و خبرگزاری ها معمولا با مناسبت های روز و هفته همخوانی دارد و همانگونه که در هفته دولت بیشتر اخبار مربوط به افتتاح طرح ها و خدمات دولت ، پوشش داده می شود، قطعا در هفته بسیج هم بیشتر اخبار مربوط به این نهاد پوشش داده خواهد شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا