عمومی

آهنگ توسعه در شهرستان‌های قاین و زیرکوه به صدا درآمده است

نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس گفت: در حال حاضر بیش از 100 پروژه عمرانی در دو شهرستان قاین و زیرکوه در حال اجراست و با همه کمبودها و کاستی‌ها آهنگ تحول در این شهرستان‌ها به صدا درآمده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زیرکوه، جواد هروی سه‌شنبه شب در جمع عزاداران روستای آبیز با تسلیت سالروز شهادت امیرمومنان حضرت علی (ع) به ذکر فضایل آن حضرت پرداخت و بر بهره‌گیری از این ماه پر برکت تاکید کرد.
هروی خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته علی‌رغم اینکه فشارها، تهدیدها و تحریم‌ها زیاد بوده و پایین‌ترین ردیف اعتباری را در سه سال گذشته داشته‌ایم اما با جرأت می‌توان گفت بزرگترین و مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی در این دو شهرستان آغاز شده است.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی پروژه آبرسانی به محلات عشایر را یکی از بزرگترین پروژه‌های عمرانی کشور دانست که با پیگیری و تلاش مستمر به نتیجه رسید.
هروی بیان کرد: در حال حاضر بیش از یکصد پروژه عمرانی در دو شهرستان قاین و زیرکوه در حال اجرا است و با اطمینان می‌توان گفت با همه کمبودها و کاستی‌ها آهنگ تحول در شهرستان‌های قاین و زیرکوه به‌صدا در آمده است.
وی به یکی دیگر از پروژه‌های بزرگ عمرانی در بخش شاسکوه اشاره کرد و گفت: مسافت 42 کیلومتر جاده مرکز شهرستان تا کریزان و اتصال آن به خراسان رضوی از عمده‌ترین پروژه‌هایی است که پیگیری‌های زیادی شده و جلسات متعددی با مسئولان ذی‌ربط گرفته شده و بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که یک جاده تندرو و جاده‌ای مناسب برای تردد ماشین‌های سنگین، در این محور ضروری است که امیدواریم به زودی شاهد اجرای این پروژه بزرگ در بخش شاسکوه باشیم.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی جنجالی‌ترین بحث این روزهای خود را بحث مرزها و پیگیری در رابطه با گمرک یزدان عنوان کرد و اظهار داشت: جلسات متعددی با مسئولان افغانستان و وزرای امور خارجه، کشور و اطلاعات داشته‌ایم که با پیگیری‌هایی که شده امیدواریم به عنوان شاهراه اصلی رونق منطقه را به دنبال داشته باشد و به صورت بنیادی منطقه را متحول کند.
هروی برقراری حق مرزی فرهنگیان را دستاورد تلاش دو نماینده قاینات و سقز دانست که با دفاع از فرهنگیانی که در این مناطق زحمت می‌کشند این حق مسلم آن‌ها برقرار شد.
وی با بیان اینکه گازرسانی به منطقه به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ ملی است که به عنوان یکی از چرخه‌های مهم اقتصادی در منطقه کلید خورده است، افزود: در هفته دولت همزمان با اینکه گاز سراسری به منطقه وارد شود شبکه داخلی دو شهر حاجی‌آباد و اسفدن نیز با مناقصه آغاز می‌شود و در مرحله بعد ایستگاه‌های تقلیل فشار آبیز و شاهرخت راه‌اندازی خواهد شد.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات آینده را مشکل آب عنوان کرد و گفت: در 20 سال آینده بحران آب از بحران نفت بالاتر خواهد بود.
هروی با انتقاد از اختلاس‌های میلیاردی خاطرنشان کرد: اگر دکلی جابه‌جا می‌شود و یا اختلاسی صورت می‌گیرد فشارش بر دوش مردم مناطق محروم است.
وی بیان کرد: زمانی که باید طرح‌های بزرگ راه‌سازی، گازرسانی و آبرسانی در منطقه انجام می‌شد، انجام نشده اما در حال حاضر مدعی هستیم که علی‌رغم کمبود اعتبارات و تحریم‌ها بزرگترین پروژه‌های عمرانی در دو شهرستان قاینات و زیرکوه در حال اجرا است.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: در دولت یازدهم با دست خالی گام‌های بزرگی برداشته شده که مردم طعم آن را خواهند چشید.
شب قدر شب تطهیر قلوب است
امام جمعه زیرکوه نیز در این مراسم گفت: شب قدر شب احیا گرفتن و بیدار بودن نیست بلکه شب احیا شدن و بیدار شدن است.
حجت‌الاسلام غلامرضا مرتضایی‌نیا خاطرنشان کرد: در این شب‌ها باید غفلت را از خود دور کرده و مراقبت خداوند را در زندگی بیشتر کنیم، این موضوع را باید در وجودمان تقویت کنیم که از خداوند غافل نشویم و خداوند را در همه حال مراقب اعمال خود بدانیم که اگر این اتفاق بیفتد زندگی‌ها پر رونق خواهد شد.
وی شب قدر را شب تطهیر قلوب دانست و افزود: اگر انسان در هر فرصتی که بتواند قلب خود را پاک و تطهیر کند ضرر نخواهد کرد.
امام جمعه زیرکوه بیان داشت: احیا باید هدفمند شود و هدفمندی احیا،‌ انجام درست اعمال شب‌های قدر است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا