عمومی

اتصال تمامی کتابخانه های شهرستان به سامانه مدیریت نهاد کتابخانه های عمومی کشور

رئیس اداره کتابخانه های عمومی زیرکوه گفت:اتصال تمامی کتابخانه های شهرستان به سامانه مدیریت نهاد کتابخانه های عمومی کشور که امکان ارائه خدمات کتابخانه ای به صورت آنلاین برای اعضا فراهم گردیده است.

اسماعیل غلامحسینی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز اظهارداشت: 24آبان ماه به مناسبت سالروز درگذشت فرزانه ای فرهیخته و عارفی کامل آیت اله سید محمد حسین طباطبایی صحب تفسیر معروف المیزان به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نام گذاری شده است.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی زیرکوه به مناسبت هفته کتابخوانی به ارائه گزارش برنامه ها و فعالیت های حوزه کتابخانه های شهرستان زیرکوه پرداخت و گفت:اهم فعالیت های هفته کتاب در کتابخانه های شهرستان زیرکوه به شرح ذیل می باشد:
اجرای طرح کتاب من:
غلامحسینی بیان داشت:در این طرح اعضای کتابخانه در صورتی که کتاب موردنظر آنان در کتابخانه یافت نشود, می توانند از کتابدار درخواست سفارش کتاب نمایند و به درخواست هایی که در طی هفته کتاب انجام شده باشد, پاسخ داده خواهد شد و کتاب مدنظر اعضا جهت سفارش و خرید مورد بررسی قرارگرفته و تأمین خواهد شد. این طرح به منظور افزایش تطابق نیازاطلاعاتی اعضای کتابخانه ها با موجودی منابع کتابخانه ها در سطح شهرستان زیرکوه انجام خواهد شد.
برپایی نمایشگاه کتاب:
وی تصریح کرد:هریک از کتابخانه های شهرستان نمایشگاه کتابی را برپا خواهد نمود و در شهر حاجی آباد نمایشگاه عرضه و فروش کتاب و محصولات فرهنگی با تخفیف 35 درصد از دوشنبه مورخ 22 ابان ماه به مدت یک هفته در محل غرفه های شهرداری روبه روی بانک ملی برپا خواهد بود.
اجرای برنامه نقد و رونمایی کتاب در کتابخانه ها:
غلامحسنی گفت: در این برنامه کتبی که در طرح کتابخوان ماه نهاد کتابخانه های عمومی کشور مورد تأیید قرار گرفته و نیز آثار تألیفی در حوزه شهرستان در هریک از کتابخانه ها مورد نقد و رونمایی قرار خواهد گرفت.
اجرای برنامه نشست های کتابخوان در کتابخانه ها:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی زیرکوه اذعان داشت: در این برنامه اعضای کتابخانه ها کتبی را که از کتابخانه به امانت گرفته اند را در گروههای 7نفره برای سایر اعضا معرفی می نمایند.
وی با اشاره به عضویت رایگان در تمامی کتابخانه های شهرستان ،گفت:علاوه بر این امکان عضویت سراسری در کتابخانه های سراسر کشور به صورت نیم بها نیز برقرار شده است.
تقدیر و تجلیل از کتابخوانان فعال و برتر :
غلامحسینی ، خاطرنشان کرد:از کتابخوانان برتر و فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی با اهدای لوح سپاس و جایزه تقدیربه عمل خواهد آمد.
*برگزاری مسابقه کتابخوانی و مسابقه نقاشی در هریک از کتابخانه ها و تچلیل از برندگان مسابقه به قید قرعه
برخی فعالیت ها و اقدامات انجام شده در حوزه کتابخانه ها
رئیس اداره کتابخانه های عمومی زیرکوه بیان کرد:اتصال تمامی کتابخانه های شهرستان به سامانه مدیریت نهاد کتابخانه های عمومی کشور که امکان ارائه خدمات کتابخانه ای به صورت آنلاین برای اعضا فراهم گردیده است.
وی با اشاره به پیگیری واگذاری زمین جهت احداث کتابخانه مرکزی در شهر حاجی آّباد،گفت: واگذاری زمینی به مساحت 1000متر مربع در موقعیت مناسب شهر و با اعتبار 150میلیون ریال که توسط اداره کل کتابخانه ها تأمین شده است.
به گفته غلامحسینی، تأمین اعتبار شروع عملیات اجرایی ساخت کتابخانه حاجی آباد به ارزش 2 میلیارد و 950 میلیون ریال، تأمین اعتباری به ارزش 1 میلیارد ریال جهت تکمیل پروژه احداث کتابخانه آبیز، تامین اعتباری به ارزش 800میلیون ریال جهت تکمیل کتابخانه زهان، پیگیری راه اندازی کتابخانه در روستاهای واجد شرایط ازجمله بارنجگان, شاهرخت و بهمن آباد و وصول مطالبات کتابخانه ها از شهرداری از محل نیم درصد جهت هزینه کردهای جاری از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه کتابخانه های زیرکوه بوده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا