عمومی

اجتماع مجدد اهالی میرآباد جلوی فرمانداری زیرکوه +تصاویر

جمعی از اهالی روستای میرآباد شهرستان زیرکوه در اعتراض به کمبود آب در این روستا ،جلوی فرمانداری زیرکوه تجمع کردند و خواستارحل مشکل بی ابی در این روستا شدند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،تابستان که می شود ،گرمای طاقت فرسای هوا باعث می شود تا نیاز انسانها به آب بیشتر شود.
همه ساله در ایام گرم سال مشکل کمبود آب و تنش آبی یکی از مشکلات بزرگ پیش روی مردم و مسؤولان در شهرستانهای خشک استان از جمله شهرستان زیرکوه بوده است و این مشکل در برخی روستاها و مناطق شهرستان جزئی و در برخی مناطق حادتر و شدیدتر است.
حدود 20 روز قبل اهالی روستای میرآباد زیرکوه با گلایه از مشکل نبود آب در این روستا و قطع چند روزه آب در این روستا ،با مراجعه به فرمانداری شهرستان خواستار حل این مشکل شدند .
در همانروز جلسه ای با حضور مسؤولان فرمانداری و اداره آبفار شهرستان تشکیل و گویا وعده هایی برای رفع این مشکل داده می شود.
اما امروز مجددا عده ای از اهالی روستای میرآباد با تجمع مجدد در جلوی فرمانداری شهرستان خواستار حل فوری این مشکل و عمل به وعده های داده شده در جلسه قبلی از جانب مسؤولان هستند.
یکی از اهالی روستای میرآباد در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،گفت:مشکل کمبود آب از دو سه سال گذشته در این روستا وجود دارد و چندین بار هم برای رفع این مشکل به فرمانداری و ادارات مربوطه مراجعه کرده ایم اما تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
غلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر آب رسانی به روستا با تانکر انحام می شود اما سه تانکر آب که تخلیه می شود جوابگوی 120 خانوار جمعیت این روستا نیست و در طول شبانه روز 5 دقیقه آب در روستا موجود است که این 5 دقیقه جوابگوی هیچیک از نیازهای اهالی نیست.
وی با بیان اینکه فرماندار قول مساعد داده است تا یک خط لوله از مجتمع فندخت برای این روستا کشیده شود،گفت:متاسفانه فکر می کنم دست هایی در کار است که نمی خواهند این کار انجام شود و قرار است از سمت حاجی آباد مشکل حل شود که این کار هم با توجه به اینکه روستای میراباد در آخر خط قرار دارد،فایده ای در بر نخواهد داشت.
این عضو روستای میراباد با بیان اینکه مردم این روستا حتی برای تامین آب آشامیدنی مشکل دارند،اذعان داشت: تا کنون بیش از 90 خانوار از این روستا به دلیل کمبود آب مهاجرت کرده اند و خالی شدن روستا نیز یکی از مشکلات بزرگ بر سر راه اهالی این روستا است.
وی با گلایه از رفتر و پاسخهای برخی از مسؤولان ،تاکید کرد: انتظار ما این است که فردی را رئیس یک اداره بگذارند که در قبال مردم احساس مسئولیت بکند حداقل پاسخ درستی به مردم بدهد.
زمانی یکی دیگر از اهالی روستا با بیان اینکه مشکل بی آبی روستای میرآباد یک مشکل 20 ساله است،گفت:مسئولان همیشه قولهایی داده اند اما هیچوقت به این قولها عمل نشده و مشکل همچنان پابرجاست.
وی ادامه داد:آخرین باری که به فرمانداری شهرستان مراجعه داشته ایم،در 23 رمضان سال جاری بوده است که طبق قول فرماندار شهرستان قرار شد در بودجه 95 اولین سرفصل خط انتقال آب از فندخت به میرآباد اختصاص داده شود و در 15 روز آینده عملیات اجرایی آن آغاز شود اما متاسفانه با کارشکنی هایی که صورت گرفته،این امر به بودجه 96 موکول شده است.
یکی دیگر از اهالی روستای میرآباد نیز در این خصوص گفت: مشکل کمبود آب در اکثر روستاهای شهرستان وجود دارد اما چون بیشتر روستاها از قنات بهره مند هستند مردم برای تامین اب مشکلی ندارند ولی متاسفانه قنات روستای میرآباد هم خشکیده است و این امر مشکل بی آبی را دوچندان می کند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا