عمومی

اجرای خدمات دندانپزشکی و سونوگرافی رایگان به نیازمندان،در قالب طرح مهر سلامت

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت:ر ادامه همکاری با سازمان اوقاف قرار بر این است با استفاده از سیستم های پرتابل خدمات رسانی رایگان دندانپزشکی و سونوگرافی را هم در آینده نزدیک شروع شود.

دکتر محمد رضا فخر ظهر امروز در حاشیه اجرای طرح مهر سلامت در مرکز بهداشتی درمانی روستای حسین آباد شهرستان زیرکوه،در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:در راستای ارائه خدمت به مردم در مناطق محروم بر اساس رسالتی که بسیج جامعه پزشکی دارد در طول سال با همکاری پزشکان عمومی و متخصص و سایر حرفه های مرتبط با سیستم پزشکی ،درمانی و بهداشتی، خدمات پزشکی،درمانی و آموزشی در مناطق محروم ارائه می شود.
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه این برنامه در طول سال چندین نوبت اجرا می شود،خاطرنشان کرد:خدمات رسانی به محرومان در قالب برپایی بیمارستانهای صحرایی ،اعزام تیم های تک تخصصی و تیم های عمومی همچنین ویزیت رایگان در مطب همکاران صورت می گیرد.
وی ادامه داد:با توجه به پیشنهادی که در راستای فعالیت های جاری بسیج جامعه پزشکی به سازمان اوقاف و امور خیریه داده شد مقرر گردیدبا همکاری دانشگاه علوم پزشکی طرح جدیدی با عنوان مهر تندرستی شروع شود وبا استفاده از توان پزشکان عمومی ،متخصص و سایر حرفه های مرتبط با پزشکی بحث ارائه خدمات درمانی رایگان به مردم محروم با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه انجام گیرد.
دکترفخر ،بیان داشت:این برنامه اولین فعالیتی است که با این عنوان در روستای حسین آباد شهرستان زیرکوه شروع شد و امیدواریم این مقدمه ای که شروع شد زمینه ای باشد برای تداوم همکاری ها در راستای ارائه خدمات بهداشتی،درمانی به مردم.
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی اذعان داشت:در ادامه همکاری با سازمان اوقاف قرار بر این است با استفاده از سیستم های پرتابل خدمات رسانی دندانپزشکی و سونوگرافی را هم در آینده نزدیک شروع کنیم تا بتوانیم از این بستر استفاده کنیم تا نیات واقفین در راستای بحث سلامت رادر جای خود مصرف کنیم و در کنار آن ارائه خدمت به مردم شهرستان محروم داشته باشیم.
وی با بیان اینکه امروز شروع آزمایشی طرح مهر سلامت است،بیان داشت:ان شاءالله اگر خداوند توفیق دهد و همکاری ها به همین روال ادامه پیدا کند،سعی می کنیم چه تا پایان سال و چه در فواصل مختلف و در طول سال و سالهای آینده این برنامه ادامه پیدا کند و خدمات رسانی به مردم را داشته باشیم.
دکتر فخر اذعان داشت:در تمام برنامه هایی که در مباحث مرتبط با خدمات رسانی بهداشتی و درمانی رایگان داریم ملاک ما نیازی است که هر منطقه به ارائه خدمات درمانی دارد و این نیاز هم توسط معاونت بهداشتی دانشگاه با توجه به شناخت کاملی که از نیازهای بهداشتی و درمانی هر منطقه دارد و علاوه بر آن بر اساس اطلاعات همکاران ما در سپاه وبسیج مشخص و در راستای خدمات رسانی بر اساس نیاز و مقدورات اقدام می شود.
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: در طرح مهر سلامت خدمات سونوگرافی،ویزیت ،زنان و زایمان رایگان است و در بحث دارو هم فقط فرانشیز دارو دریافت می شود.
وی ادامه داد:چون بحث دارو هزینه بر است اگر در این زمینه همکاری صورت گیرد می توانیم در خصوص داروی رایگان هم در خدمت بیماران باشیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا