عمومی

اجرای 75 برنامه ورزشی از ابتدای سال جاری در زیرکوه

سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه گفت:۷۵ برنامه ورزشی از ابتدای سال در زیرکوه برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، محمد کاظم ادیبیان در جلسه بررسی مشکلات ورزش شهرستان که با حضور ورزشکاران و روسای هیات های ورزشی شهرستان زیرکوه ، مدیرکل ورزش و جوانان استان و فرماندار شهرستان در محل فرمانداری ، برگزار شد به ارائه گزارشی از فعالیت های اداره ورزش و جوانان پرداخت و اظهارداشت:۷۵ برنامه ورزشی از ابتدای سال در زیرکوه برگزار شده است.
سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه خاطرنشان کرد:این برنامه ها در قالب برگزاری جام های مختلف ورزشی،همایش پیاده روی، جشنواره های ورزشی، طرح های استعدادیابی،فستیوال های ورزشی و … انجام شده است.
وی ادامه داد: برگزاری استعدادیابی در شهرستان بر اساس زیرساخت های موجود و رشته های فعال ورزشی در شهرستان انجام گرفته و در رشته هایی مثل ووشو،فوتبال، فوتسال و والیبال بانوان طرح های استعدادیابی انجام شده و ماحصل این طرح ها بسیار مثبت بوده است.
ادیبیان با بیان اینکه استعداد شهرستان در رشته های رزمی و خصوصا ووشو بسیار بالاست،تصریح کرد:150 ووشوکار در طرح استعدیابی ووشو شرکت کردند و از این بین تیم شهرستان تشکیل گردید و این افراددر دو دوره مسابقات استانی شرکت کردند که نتایج بسیار خوبی کسب کردند و شهرستان زیرکوه در حال حاضر در رشته ووشو در سطح استان دارای جایگاهی خاص است.
سرپرست اداره ورزش و جحوانان زیرکوه همچنین به رشته فوتسال اشاره کرد و گفت:تیم های پایه فوتسال شهرستان در مسابقات فوتسال قاین حضور یافتند و یک عنوان قهرمانی و یک عنوان نایب قهرمانی کسب نمودند که این نشان دهنده استعداد شهرستان در این رشته ورزشی است.
ادیبیان از نبود زمین چمن در زیرکوه گلایه کرد و خواستار رفع این مشکل گردید.
وی ادامه داد: طرح استعدادیابی کاراته بانوان با حض.ر مربی از شهرستان قاین در حال اجراست و استعدیابی هندبال و دو و میدانی نیز در دست اقدام است تا ورزشکاران این رشته ورزشی نیز شناخته شوند و آماده شرکت در مسابقات استانی گردند.
46 روستا مجهز به وسایل ورزشی شدند
ادیبیان به بحث ورزش در روستاها اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری 46 روستای شهرستان به وسایل ورزشی از قبیل توپ والیبال، توپ فوتسال و تور والیبال مجهز شدند که این امکانات از طریق هیات های ورزشی تامین شده است.
سرپرست اداره ورزش زیرکوه اذعان داشت: علاوه بر این 4 خانه ورزش روستایی نیز با اعتبارات هیات های ورزشی تجهیز و راه اندازی گردیده است.
وی با اشاره به بحث اوقات فراغت در تابستان امسال، گفت: در شهرستان زیرکوه فقط 4 سوله ورزشی خالی از امکانات وجود دارد تلاش شده در رشته هایی که امکانات آن موجود است کلاس برگزار شود که در مجموع 18 کلاس در رشته های مختلف ورزشی در بحث اوقات فراغت برگزار شده و 560 نفر از این کلاسها بهره مند شدند.
گود باستانی زیرکوه، گل پروژ های نیمه تمام
وی با اشاره به پروژه های نیمه تمام شهرستان به گود باستانی اشاره کرد و گفت: این پروژه دارای پیشرفت 80 درصدی است و امیدواریم این پروژه هذر چه سریعتر به بهره برداری برسد.
ادیبیان اذعان داشت: در سال جاری روی کاغذ اعتبارات زیادی داریم و امیدواریم تخصیص این اعتبارات به صورت صددرصدی انجام شود تا پروژه های نیمه تمام شهرستان به اتمام برسد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا