عمومی

احتمال برگزاری جشنواره بین المللی بازی های بومی و محلی در زیرکوه/کلهر: زیرکوه ،‌استعداد میزبانی را دارد

دبیر فدراسیون ورزش های بومی و محلی کشور گفت: شهرستان زیرکوه استعداد میزبانی جشنواره بین المللی بازی های بومی و محلی را دارد و احتمال دارد این جشنواره به میزبانی زیرکوه برگزار شود.

محمد رسول کلهر در حاشیه بازدید از امکانات طبیعی شهرستان زیرکوه در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،‌اظهارداشت:سومین جشنواره بازی های بومی و محلی شرق کشور طی چند روز گذشته به میزبانی شهر اسفدن برگزار شد و خوشبختانه هماهنگی های خوبی وجود داشت و این مسابقات به نحو احسنت برگزار شد.
دبیر فدراسیون بازی های بومی و محلی خاطرنشان کرد: برگزاری این مسابقات این امیدواری را بوجود آورد که ما با یک برنامه ریزی هماهنگ شده و دعوت از اقوام مختلف عشایر بتوانیم در سال 97 در منطقه زیرکوه با توجه به استعدادها و پتانسیل های بالقوه ای که در بحث طبیعی و گردشگری دارد،بتوانیم با هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یک برنامه بسیار زیبا در حوزه، سنتی، عشایری و ساحلی برنامه ریزی کنیم و با توان کامل انجام دهیم.
وی بیان داشت: آنچه ارا که در این منطقه دیدیم مردم فهیم و نجیبی بودند و با توجه به پتانسیل و علاقه مندی که خصوصا نسل نوجوان و جوان این منطقه دارد،‌این امید را بوجود آورد تا این حلقه گمشده ای که بین نسل گذشته و نسل نوجوان وجود دارد، پیوند بخورد و دوباره احیا شود.
کلهر ادامه داد:در مسابقات اخیر ما شاهد بودیم که نونهالان و نجوانان در مسابقات ورزشی بلافاصله بعد از برگزاری مسابقه به تمرین در رشته های مختلف می پرداختند و این نشان دهنده این موضوع است که بخش بازی های بومی و محلی در این شهرستان و این منطقه بازکرده است و نوجوانان ما علاقه مند هستند تا عملا وارد میدان شوند.
دبیر فدراسیون بازی های بومی و محلی گفت: ریاست فدراسیون بازی های بومی و محلی بر این نکته تاکید دارند که در مسابقات آینده بخشی از مسابقات به نوجوانان و جوانان اختصاص داده شود تا این پیوندی که بین نسل گذشته و نسل جدید گسسته شده بود ، دوباره احیا شود و در راستای ابلاغ پیام فدراسیون که توسعه ورزش در مناطق کمتر توسعه یافته است بتوانیم گام برداریم.
کلهر اذعان داشت:به جرات می توان گفت با توجه به پتانسیلی که در منطقه زیرکوه وجود دارد و توان مدیریتی مدیران این منطقه ،‌این پتانسیل وجود دارد که یک برنامه بسیار وسیع با حضور کلیه اقوام کشور و با حضور کشورهای مسلمان همسایه بتوانیم یک مسابقات بسیار خوب و زیبا در رشته های شتر سواری، تیراندازی عشایر، بازی های بومی و محلی و ساحلی برگزار نمائیم.
وی ادامه داد:این نوید از طرف فدراسیون بومی و محلی به مردم شهرستان زیرکوه داده می شود اما قبل از آن باید درخواست این برگزاری ارسال شود تا این برنامه در تقویم در فدراسیون گنجانده شود و پس از تصویب در مجمع سالانه فدراسیون به صورت بخشنامه جزئیات ، مواد رشته ها ،‌شرایط حضور،‌میزبانی و خوابگاه ابلاغ شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا