عمومی

ادامه تحصن ائمه جمعه تا اعلام موضع از سوی وزیر کشور ادامه دارد/ استاندار خراسان‌جنوبی موضع خودش را در فضای عمومی جامعه بیان کند

رئیس حوزه های علمیه خراسان جنوبی گفت: به جهت جلوگیری از این مدل بدعت ها و تکرار این گونه رفتارها در سطح کشورو استان علما، روحانیت، ائمه جمعه و مردم انقلابی وظیفه خودشان دانستند که تا اعلام موضع وزارت کشور، به تحصن خود ادامه دهند.

حجت الاسلام مشرفی، رئیس حوزه های علمیه خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: انقلاب اسلامی ایران، یک انقلاب مردمی برپایه اعتقادات و مبانی اسلامی شکل گرفته است.
وی افزود: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دین اسلام را به عنوان پایه و مبنای همه مقررات معرفی کرده و دولت ما یک دولت اسلامی است.
رئیس حوزه های علمیه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: ساختار و شاکله یک نظام اسلامی بر پایه احکام و معارف الهی بسته شده است و به طور طبیعی کسی که در این نظام مشغول به خدمت می شود و در هر قسمتی پستی را برعهده می گیرد؛ اولین انتظار این است پاسدار دین مبین اسلام باشد و بعد در مسیر گسترش، نشر اسلام و انجام وظیفه براساس قوانین اسلامی عمل کند.
سخنان استاندار قابل پذیرش نیست
حجت الاسلام مشرفی بیان کرد: اینکه سخنانی از یک مسئول بلند پایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شنیده شود که مخالف با احکام شرعی است به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و هیچ کدام از مسملنان در دنیا چه شیعه و چه سنی، چه اصول گرا و اصلاح طلب وقتی مسلمان هستند و حساسیت روی مبانی دینی خود دارند این‌ها را نمی پذیرند که یک مسئولی در نظام، موضع‌گیری و بیان احکام اسلامی داشته باشد به خاطر این مهم، ائمه جمعه، روحانیون و علما مردم مومن انقلابی دانشجویان همگی در مقابل این مطالب موضع گرفتند.
پرویزی مانند وزیر بهداشت عذرخواهی کند
وی با اشاره به اینکه نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با دلسوزی هرچه تمام، تذکر دادند؛ گفت: اگر استاندار خراسان جنوبی از سوی غفلت و اشتباه، جمله ای از زبان وی جاری شده بود باید مانند وزیر بهداشت که مقام بالاتر ازاستاندار بوده و سخنش در مقابل سخن آقای پرویزی بارتوهینی کمتر داشته و به نیروی خودش بوده است؛ ادب اسلامی را رعایت کرده و عذرخواهی می کرد.
پرویزی اوضاع استان را متشنج کرده است
رئیس حوزه های علمیه خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه استاندار سه هفته استان را به شرایط بدی دچار کرده است، گفت: استاندار باعث تعطیلی نمازهای جماعت، دروس حوزه های علمیه و ایجاد تفرقه در جامعه شده است.
حجت الاسلام مشرفی متذکر شد: اگر استاندار قرار بود ابراز پشیمانی و اشتباه بکند باید دراین فرصتی که گذشت عذرخواهی می کرد که متاسفانه ما هیچ گونه اعلام موضعی از ایشان درسطح عمومی ندیدیم.
ادامه تحصن ائمه جمعه تا اعلام موضع از سوی وزیر کشور ادامه دارد
وی ادامه داد: به جهت جلوگیری از این مدل بدعت ها و تکرار این گونه رفتارها در سطح کشورو استان علما، روحانیت، ائمه جمعه و مردم انقلابی وظیفه خودشان دانستند که تا اعلام موضع وزارت کشور، به تحصن خود ادامه دهند.
پرویزی باید پاسخگو باشد
رئیس حوزه های علمیه خراسان جنوبی اظهارکرد: ما برای دفاع از دین خودمان تا پای جان ایستاده ایم و کوتاه نمی آئیم و پرویزی باید پاسخگو باشند.
استاندار نسبت به سخنانش شانه خالی نکند/ موضع خود را در فضای عمومی جامعه بیان کند
حجت الاسلام مشرفی گفت: کسی که می خواهد مسئولیتی در این نظام بپذیرد باید لوازم مسئولیتش را برعهده بگیرد و یکی از لوازم مسئولیتش این است که نسبت به سخنانش شانه خالی نکرده و موضع خودش را کاملا تشریح کند و موضع های خود را در فضای عمومی جامعه و رسانه ها بیان کند.
استاندار از مواضع خودش کوتاه نمی آید
وی ادامه داد: به نظر می رسد استاندار از مواضع خودش کوتاه نمی آیند و مردم به این نتیجه رسیدند که گلایه و شکایت خود را به پیش مسئولان کشوری ببرند و مطالبه خود را تاکنون در قالب طومارها و بیانیه های مختلف گفته اند.
هرچه سریعتر مسئولان عالی دولت به اوضاع خراسان جنوبی رسیدگی کنند
حوزه های علمیه خراسان جنوبی بیان کرد: هرچه سریعترمسئولان کشور، قبل از اینکه این موضوع بیش از این فراگیر شود وزارت کشور، به موضوعات استان رسیدگی جدی بفرمایند.
حجت الاسلام مشرفی خاطرنشان کرد: رایزنی های زیادی از سوی مسئولان کشورصورت گرفته است و این دولت است که باید سریعتراقدام کند و اگر گوش شنوایی داشته باشد حرف ها به صورت های مختلف چه در قالب طومار، بیانیه تماس تلفنی به مسئولان کشوری منعکس شده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا