عمومی

اردکول،سرزمین لاله های سرخ

روستای گردشگری «اردکول» یکی از روستاهای زیبای شهرستان زیرکوه است که به علت رویش لاله های زیبا به سرزمین لاله های سرخ مشهور است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،روستای گردشگری «اردکول» یکی از روستاهای زیبای شهرستان زیرکوه است که به علت رویش لاله های زیبا به سرزمین لاله های سرخ مشهور است.
داشتن مناظر طبیعی از جمله قرار گرفتن در دامنه کوههای سر به فلک کشیده و مرتفع ، آب گوارا و شیرین ، باغ زارهای زیبا و بی نظیر به این روستا زیبایی خاصی بخشیده است که میتواند به عنوان عاملی برای جذب گردشگران محسوب شود .
روستای زیبای اردکول واقع در 15 کیلومتری جنوب شرق مرکز شهرستان زیرکوه به علت رویش گلهای بی نظیر لاله به سرزمین لاله های سرخ مشهور است.
لاله هایی که رویش آنها در فصل بهار چشم هر بیننده ای را خیره می کند و گردشگران زیادی را به این روستا می کشاند.
اگر چه زلزله ویرانگر اردیبهشت 76 اکثر آثار تاریخی این روستا را با خاک یکسان کرد اما هنوز در گوشه و کنار این روستای زیبا آثار باستانی و تاریخی به چشم میخورد که از آن جمله می توان به آسیاب های آبی با قدمت بسیار زیاد در دل باغ زارهای روستای اردکول نام برد.
روستای اردکول یکی از چندین روستای زیبا و گردشگری شهرستان زیرکوه است که همه ساله خصوصا در ایام بهار مورد توجه و استقبال گرم گردشگران قرار می گیرد.
اگردر این روزهای زیبای بهار گذرتان به روستای زیبای اردکول افتاد ، گردش در باغات سرسبز و استشمام بوی عطر گلهای رنگارنگ و شنیدن نغمه پرندگان غزلخوان را بر شاخسارهای بیشمار درختان از خودتان دریغ نکنید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا