عمومی

از نمونه های کمیته امداد زیرکوه تقدیرشد.

درمراسمی با حضور مسولین استانی وشهرستانی از 9 نمونه کمیته امداد زیرکوه تجلیل شد.

به گزارش زیرکوه نیوز؛ با حضور مدیر کل امداد استان ،امام جمعه و جمعی از مسولین شهرستان مراسم تقدیر از نمونه های کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان زیرکوه برگزار گردید.
در این مراسم که در محل دارالقرآن امام حسن مجتبی (ع) شهر حاجی آباد برگزار شد از مادرنمونه تحت پوشش ، دانشجوی نمونه تحت پوشش ، زکات دهنده نمونه ، صدقه دهنده نمونه ، حامی نمونه ، کار آفرین نمونه و خبرنگاران شهرستان تجلیل شد.
مدیرکمیته امداد زیرکوه در این مراسم با بیان اینکه در دین مبین اسلام بر کمک به ایتام و نیازمندان تاکید شده است، اظهارداشت: ائمه معصومین نیز بارها در سخنان خود برکمک به محرومان تاکید کرده اند و آن را وظیفه انسانی و دینی دانستند.
خداداد مظاهری فر با اشاره به اینکه یکی از بالهای کمیته امداد استفاده از کمک های مردمی است ،خاطرنشان کرد: این مراسم با هدف ترویج کارخیر وبه منظور نهادینه سازی فرهنگ انفاق و صدقات ، ترویج مشارکت مردم در انجام کار خیر و معرفی الگوهای نمونه به جامعه همه ساله برگزار و از این الگوها تقدیر می شود.
وی تصریح کرد: بهره گیری مناسب از ظرفیت خیرین خارج از استان و خارج از کشور در جهت جذب منابع مالی و جذب حامی ایتام ، ارتباط و بهره گیری از ظرفیت موسسات خیریه خارج از استان بویژه موسسه انصارالحجه مشهد ، فعالیت موثر در زمینه توانمند سازی و بهره گیری مناسب از ظرفیت ایجاد شده در خصوص مرکز نیکوکاری از جمله اقدامات انجام شده از جانب کمیته امداد شهرستان در جهت کمک به افراد تحت پوشش بوده است.
جذب بیش از 16 میلیارد ریال در آمد در سال 93
مدیر کمیته امداد زیرکوه گفت: این نهاددر سال 93 بیش از 16 میلیارد و 490 میلیون ریال در آمد جذب کرده است که نسبت به سال 92 به میزان 152 درصد رشد داشته است.
مظاهری فر با بیان اینکه 4789 نفر مشترک صدقات ، اکرام ، برکت و احسان جذب شده است ، اظهارداشت: 7 درصد منابع کل استان توسط کمیته امداد شهرستان زیرکوه تامین می شود.
وی سرانه کمک هر نفر از شهروندان زیرکوه به کمیته امداد را بیش از 40 هزارتومان اعلام کرد و گفت: این میزان در سطح کشور 21 هزارتومان است که میانگین این شهرستان محروم تقریبا دو برابر سرانه کشوری است.
مدیر امداد زیرکوه همچنین از رشد 21 درصدی صدقات نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و خاطرنشان کرد: در آمد صدقات شهرستان زیرکوه در سال 93 مبلغ 11 میلیارد ریال بوده است که نسبت به سال گذشته 21 درصد رشد داشته است.
گفتنی است پس از اقامه نماز جماعت مسولین به همراه مددجویان در ضیافت افطاری مددجویان امداد شرکت کردند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا