عمومی

استقرار پایگاه مراقبت های پزشکی و توصیه های بهداشتی در ورودی شهرستان زیرکوه

در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا،ایستگاه مراقبت های پزشکی و توصیه های بهداشتی در ورودی شهرستان زیرکوه از سمت خراسان رضوی مستقر شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا،ایستگاه مراقبت های پزشکی و توصیه های بهداشتی در ورودی شهرستان زیرکوه از سمت خراسان رضوی مستقر شد.
فرماندار شهرستان زیرکوه در بازدید از این ایستگاه در ورودی شهرستان زیرکوه گفت: با عنایت به مصوبه ستاد مدیریت بحران استان و با توجه به اینکه مقرر شد کریدورهای ورودی به استان به صورت کلی دیده شود مقرر شد در مبادی ورودی استان که یکی از این مبادی ورودی شهرستان خواف با شهرستان زیرکوه است ایستگاه‌های مراقبت های بهداشتی و توصیه های پزشکی با همکاری جامعه پزشکی دایر شود که جای تقدیر و تشکر دارد .
عربشاهی ادامه داد: در راستای این همکاری مقرر شد در مبادی ورودی خصوصاً در منطقه کال شور که منتها علیه شهرستان زیرکوه هم مرز با خراسان رضوی است این ایستگاه مراقبتی بهداشتی و توصیه ای درمانی با همکاری مردم و سازمان‌های ذیربط از قبیل شبکه بهداشت و درمان، هلال احمر، بسیج و نیروی انتظامی برقرار شود.
فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد: با توجه به حضور حداکثری مردم با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی این مراقبت ها از جمله تست تب سنج و تست‌های دیگری که در رابطه با بیماری کرونا مربوط می‌شود انجام می‌شود و اگر موارد مشکوک مشاهده شد با هماهنگی با شبکه بهداشت فرد مبتلا به مراکز درمانی هدایت می‌شود .
وی تصریح کرد: در حوزه شهرستان زیرکوه بعد از شروع و شیوع این بیماری اقدامات گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف انجام شد و در سطح ادارات قرار بر این شد که شهر حاجی آباد و شهرهای مختلف بلوک‌بندی شده و این بلوک ها به ادارات مختلف واگذار گردید تا ضدعفونی و گندزدایی انجام گیرد.
عربشاهی ادامه داد: در حوزه درمانی و بیمارستان اتاق قرنطینه با چهار تخت پیش‌بینی شده که اگر خدایی نکرده بیماری از این منطقه نیاز به قرنطینه داشت در این اتاق بستری و مورد قرنطینه قرار بگیرد.
وی ادامه داد: اقدامات دیگر در حوزه شهرستان با توجه به نیاز مردم در خصوص ماسک و دستکش انجام گرفته که هر روزه از طریق دستگاه‌های متولی یا مرتبط مرتبط بین مردم توزیع می‌شود تا مردم از این نگرانی خارج شوند
فرماندار زیرکوه گفت :یکی از مواردی که در این حوزه شهرستان را نگران می کرد خوش‌بینی مردم نسبت به این بیماری بود که زیاد به آن توجه نداشتند و فکر می‌کردند که این بیماری به خودی خود درمان می شود در حالی که باید به این نکته اذعان داشت که یکی از راه‌های انتقال این بیماری زنجیره هوایی است و امکان انتقال آن از طریق هوا وجود دارد.
عربشاهی بیان داشت: خوشبختانه با توجه به اقدامات در حوزه فضای مجازی و در حوزه ها و بیلبوردها انجام شده نگاه مردم عوض شد و خوشبختانه در حوزه شهرستان و اذیت بخش‌ها به صورت خودکار و خود یار خیلی از اقدامات را انجام می‌دهند.
فرماندار زیرکوه ادامه داد: در بحث ضدعفونی اقداماتی از طریق شبکه بهداشت و پزشکان به مردم داده شده و مردم به صورت خودیاری موارد را خریداری کرده و محلول را آماده و در محل توزیع می‌کند.
وی ادامه داد : همچنین مشاهده می‌شود مردم در برخی از بخش‌ها خصوصاً بخش شاسکوه نوع نگاه به تولید عوض شده و در کارگاه های خیاطی بحث ماسک و دستکش تولید می‌شود که انشاالله بعد از تولید انبوه در بین مردم شهرستان توزیع خواهد شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا