عمومی

اشتغال 200 نفر با کلنگ زنی سه پروژه مهم در دهه فجر امسال در زیرکوه

فرماندار زیرکوه با بیان اینکه در دهه فجر امسال شاهد کلنگ زنی سه پروژه مهم خواهیم بود گفت : با بهره برداری از این 3 واحد تولیدی زمینه اشتغال 200 نفر به طور مستقیم و 2 هزار نفر به طور غیر مستقیم فراهم خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الله خانزاده شب گذشته در جشن بزرگ انقلاب و روز پرستار ،‌با تبریک روز پرستار و گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر،‌اظهارداشت: علیرغم همه مشکلات و کمبودهایی که در شهرستان با آن مواجه بوده ایم و مهمترین مشکل کمبود آب و اشتغال جوانان بوده است،‌اما در این دو سه سال کارهای خیلی بزرگی با همراهی و همکاری و حمایت شما مردم ولایتمدار و سختکوش شهرستان انجام و به بهره برداری رسید.
فرماندار زیرکوه با بیان اینکه در دهه فجر امسال نیز شاهد کلنگ زنی و بهره برداری از 73 پروژه با عتباری بالغ بر 31 میلیارد تومان در سطح شهرستان خواهیم بود،گفت:به جهت اینکه بیش از 80 درصد مردم شهرستان در نقاط روستایی ساکن هستند 55 پروژه مهم از این پروژه ها در روستاها و مناطق محروم شهرستان اجرا خواهد شد.
خانزاده اذعان داشت: در سال جاری 167 روستای شهرستان زیرکوه از نعمت گاز برخوردار شد و امیدواریم تا پایان سال آینده تمام روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت گاز شهری برخوردار شوند.
فرماندار زیرکوه اذعان داشت: در ماههای اخیر توجه به بحث اشتغال و کارآفرینی برای جوانان از برنامه های بسیار جدی و اولویت دار دولت است و در این راستا سامانه کارا راه اندازی شده است و همه افراد می توانند برای دریافت تسهیلات اشتغال زایی در این سامانه ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه عمده این تسهیلات با بهره صفر درصد و بازپرداخت بلند مدت است،گفت: از همه جوانان و کارآفرینان درخواست می کنیم همت کنند تا سهم واقعی شهرستان را از این تسهیلات جذب کنیم.
وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال شاهد کلنگ زنی سه پروژه مهم خواهیم بود گفت : به زودی کارخانه بسته بندی محصولات کشاورزی ،کارخانه تولید محصولات لبنی و همچنین یک واحد بسته بندی آب معدنی در شهرستان کلنگ زنی خواهد شد که با بهره برداری از این 3 واحد تولیدی زمینه اشتغال 200 نفر به طور مستقیم و 2 هزار نفر به طور غیر مستقیم فراهم خواهد شد.
خانزاده از اختصاص سالن ورزشی تختی حاجی آباد به بانوان خبرداد و گفت: با توافقاتی که انجام گرفته سالن ورزشی آموزش و پرورش به صورت تمام وقت در اختیار بانوان شهرستان قرار خواهد گرفت تا بتوانند به انجام فعالیت های ورزشی بپردازند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا