عمومی

اعتکاف; فصلی برای شستن آلودگی های گناهان است

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه زیرکوه در جمع معتکفین آبیز گفت:علاقه و عشق و محبت و رابطه با اهل بیت سلام الله علیهم یک امر صد در صد قرآنی است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام حسن ارمغان مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه زيركوه در جمع معتكفين مسجد جامع آبيز با بيان اينكه علاقه و عشق و محبت و رابطه با اهل بیت سلام الله علیهم یک امر صد در صد قرآنی است،اظهارداشت: علاقه و عشق و محبت اهل بيت در حریم حضرت حق عنوان روزی دارد.
وی با بیان اینکه از عشق و محبت به اهل بیت به عنوان فضل خدا وند یاد شده است ادامه داد: اين روزی نصیب هر کسی که شود، در حقیقت خداوند متعال خیر دنیا و آخرت را نصیب او کرده است.
حجت الاسلام ارمغان خاطرنشان کرد:علاقه و عشق و محبت اهل کلید محبت درهای خیر را در دنیا به روی انسان باز می کندو اگر آدم حفظش کند، یعنی وسط راه با گناه دندانه های این کلید را نشکند، کندش نکند، در قیامت هم همین محبت همین عشق و همین علاقه و همین رابطه برای باز کردن هشت در بهشت کلید است.
اعتکاف; فصلی است برای شستن آلودگی های گناه
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه زیرکوه گفت:اعتکاف; فصلی است برای گریستن، برای ریزش باران رحمت، برای شستن آلودگی های گناه، برای تطهیر صحیفه اعمال، برای نورانی ساختن دل و صفا بخشیدن به روح.
وي با بيان اينكه ، اعتکاف عهد مودّت و میثاق مجدد با پروردگار است،تاکید کرد: روزه که خود عبادتی ارزشمند است شرط اعتکاف است وحضور در مسجد و خواندن نماز هم شرط آن است.
ارمغان ادامه داد:عاکف سه روز در مسجد جامع مقیم می گردد و جز برای ضروریات، کوی دوست را ترک نمی گوید. خود را از حلال باز می دارد تا با تمرین بندگی، جهاد با نفس را بیازماید. اعتکاف عهد مودّت و میثاق مجدد با پروردگار است.
وی تصریح کرد:هرگز نمی توان ارزش همه زمانها را برابر دانست، چنان که نمی توان همه مکانها را برابر شمرد. برخی زمانها و مکانها ارزشی والا دارند. ماه رجب ارزشمند است، ماه سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی از آیینه دل است؛ ماه ولایت و برافروختن چراغ معرفت در شبستان وجود است؛ ماه رجب گاهِ اعتکاف است. در این ماه، که هنگامه تحول است، عاکفان کوی دوست، با حضور در صحن و سرای دوست، پله های سلوک را پیموده و پله پله به خدا نزدیکتر می شوند. معتکف روزه اش، نمازش، حضورش در مسجد و دیگر اعمالش مایه تقرب است. در خانه دوست، سفره ایی از مغفرت و بخشایش گسترده شده
ارمغان بیان کرد: خالق مهربان قرب خلایق می طلبدو در فکر پرورش روح و روان انسان است و مقررات دینی را تشریع می کند. تنوع عبادات به دلیل نیازهای گوناگون انسانی است، هر عبادتی جوابگوی نیازی از اوست. نماز، زنگار غفلت از روان می زداید و صیقل روح و روان است. در روزه، پالایشگاه خلوص و نردبان صعود است. روزه دار پرواز در آسمان عبادت و عبودیت را می آزماید و آیینه قلبش را نورستان خدایی می کند. حج، شرکت در آزمون الهی و قطع تعلقات و دلبستگی دنیوی است. عبادات مالی؛ چون خمس و زکات و صدقات، دمیدن روح ایثار و گذشت در وجود آدمی است. اما اعتکاف، آمیزه ای از چند عبادت با فضیلت است

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا