عمومی

اعزام بیمارستان سیار جهت ویزیت رایگان بیماران مناطق محروم

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجندگفت:به زودی با همکاری بسیج جامعه پزشکان یک عدد کانکس خریداری و به تجهیزات بیمارستانی مجهز خواهد شد و در اختیار بسیج جامعه پزشکان قرار می گیردتا پزشکان به مردم مناطق محروم خدمت رسانی کنند.

حجت الاسلام قاصری ظهر امروز در حاشیه اجرای طرح مهر سلامت در مرکز بهداشتی درمانی روستای حسین آباد شهرستان زیرکوه،در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:طرح مهر تندرستی یکی از طرح هایی است که اداره اوقاف و امور خیریه در اجرای نیات امینانه واقفین خیراندیش اجرا می کند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند با بیان اینکه مدت زمان اجرای این طرح در طول سال می باشد،خاطرنشان کرد:به صورت نمادین از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه در دی ماه هرسال گروههایی به صورت نمادین در راستای اجرای نیات امینانه واقفین به روستاها اعزام می شوند.
حجت الاسلام قاصری تصریح کرد:در سازمان اوقاف و امور خیریه موقوفاتی وجود دارد که جهت کمک به بیماران بی بضاعت و خرید تجهیزات پزشکی و کمک های دارو و درمان وقف شده است که در سال جاری به همت بسیج جامعه پزشکی و عنایت مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان،یک طرح به صورت ویژه و طرح هایی نیز به صورت مد نظر در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد:طرح ویژه ما این است که به زودی با همکاری بسیج جامعه پزشکان یک عدد کانکس خریداری و به تجهیزات بیمارستانی مجهز خواهد شد و در اختیار بسیج جامعه پزشکان قرار می گیردتا پزشکان به مناطق محروم فرستاده شوند و بتوانند با استفاده از تجهیزاتی که به صورت بیمارستان سیاردر اختیارشان قرار می گیرد به مردم مناطق محروم خدمت رسانی کنند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند بیان داشت:در طرح مهر تندرستی که ربای اولین بار در شهرستان زیرکوه استارت خورد،سه پزشک متخصص حضور دارند و اقدامات فیزیوتراپی،سونوگرافی،زنان و زایمان به طور رایگان به بیماران خدمات رسانی انجام خواهد شد.
وی ادامه داد:اگر بیماران بی بضاعتی باشند که در پرداخت هزینه دارو ناتوان باشنداز طرف اداره اوقاف و امور خیریه این هزینه پرداخت خواهد شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا