عمومی

اعزام 55 مبلغ در ماه مبارک رمضان به روستاهای شهرستان زیرکوه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه از اعزام 55 مبلغ و مبلغه در ماه مبارک رمضان به روستاهای شهرستان خبر داد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه از اعزام 55 مبلغ و مبلغه در ماه مبارک رمضان به روستاهای شهرستان خبر داد.
حجت الاسلام احمد اسماعیلی درگفتگو با خبرنگار فارس در زیرکوه اظهارداشت: اقامه نماز جماعت، روخوانی ، روان خوانی ، جزء خوانی قرآن ، برگزاری مراسم دعا و زیارت، سخنرانی و وعظ و خطابه، برپایی کلاس های قرآن، تفسیر و مشاوره های خانواده و برنامه های مذهبی از جمله فعالیت های مبلغین اعزامی به مساجد شهرستان در ماه مبارک رمضان خواهد بود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه هدف از اعزام روحانی به روستاها و شهرهای تابعه این شهرستان را ارتقای فرهنگ دینی، تبیین و تشریح مسائل دینی و مذهبی، بیان احکام و مسائل شرعی و امر به معروف و نهی از منکر ذکر کرد و گفت: روحانیان مستقر علاوه بر بیان این مسائل، کلاس‌های قرآنی، دوره‌های تفسیر و نماز جماعت را نیز برگزار می‌کنند.
وی افزود: 37 نفر از این مبلغین غیر بومی ، 10 نفر ائمه جماعات و مابقی از روحانیون شهرستان هستند.
اسماعیلی با تأکید بر این که ماه رمضان بهترین فرصت برای ترویج معارف دین به ویژه سبک زندگی اهل بیت(ع) است، خاطرنشان کرد: باید بکوشیم که در این ماه مردم را با معارف ناب اسلام و شخصیت والای اهل بیت(ع) آشنا نماییم و این مهم به دست مبلغان دینی و روحانیان صورت می گیرد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه با شاره به جنگ نرم دشمن تصریح کرد: باید از ظرفیت های روحانیت در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا