عمومی

افطار روزانه ی قریب به 2 هزار نفر در مسجد فاطمه الزهرا(س)حاجی آباد

مسجد فاطمه‌الزهرا(س) شهر حاجی‌آباد زیرکوه در ماه مبارک رمضان به همت خیران روزانه میزبان قریب به 2 هزار روزه‌دار در مراسم افطار است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،ماه میهمانی خدا که آغاز می‌شود سراسر ایران اسلامی حال و هوای دیگری به خود می‌گیرد و شور و اشتیاق میهمانی خدا در محافل و مجالس معنوی به وضوح دیده می‌شود.
در این میان شهرستان مرزی زیرکوه با برگزاری جلسه‌های قرآنی، احکام، دعا، نیایش و تشکیل صفوف به هم پیوسته نماز جماعت حال و هوای خاصی دارد و مساجد مامن گرمی برای پذیرایی از مهمانان خداست.
مسجد فاطمه‌الزهرا(س) حاجی‌آباد یکی از اماکن مذهبی است که روزانه با برگزاری جلسه‌های معنوی، محافل قرآنی و اقامه نمازهای جماعت همچون نگینی در این شهر می‌درخشد و روزانه پذیرای خیل عظیم روزه‌داران است.
برپایی سفره‌های ساده افطاری از دیگر برنامه‌های این مسجد است و این سنت بسیار زیبا همه روزه در این مسجد با مشارکت خیران برپاست و روزه‌داران با صفا، صمیمیت و همدلی بر سر سفره افطار می‌نشینند.
تشکیل جلسات سخنرانی و تفسیر دعاهای ماه مبارک رمضان با حضور حجت الاسلام جلالی،دادستان شهرستان و تشریح فضائل ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه‌های محوری این روزهای مسجد فاطمه‌الزهرا(س) است.
به گفته رابط یکی از خیران در زیرکوه، از ابتدای ماه مبارک رمضان در مسجد فاطمه الزهرا(س) شهر حاجی‌آباد مراسم تلاوت و تفسیر قرآن، کلاس احکام و نماز جماعت برگزار می‌شود.
علی بسکابادی با بیان اینکه این مسجد همه روزه تا پایان ماه ضیافت الهی میزبان روزه‌داران در مراسم افطاری خواهد بود، خاطرنشان کرد: در مراسم افطاری روزانه بیش از 1700 نفر روزه‌دار پذیرایی می‌شوند .
وی اضافه کرد: علاوه بر این تا پایان ماه مبارک رمضان این افطاری و مراسم درس احکام، تلاوت، تفسیر قرآن و غیره ادامه خواهد داشت .
بسکابادی با بیان اینکه سعی داریم این مسجد به قطب فرهنگی مذهبی شهرستان تبدیل شود، تصریح کرد: مراسم معنوی شب‌های قدر و ولادت امام حسن مجتبی(ع) با حضور پرشور مردم مومن شهر حاجی آباد و روستاهای اطراف به صورت باشکوه در مسجد فاطمه‌الزهرا(س) حاجی‌آباد برگزار شد.
گفتنی است ،مسجد فاطمه‌الزهرا(س) حاجی‌آباد با زیربنای یک‌هزار و 750 متر و با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد ریال توسط یک فرد خیر در حال ساخت است که فاز دوم این بنا همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان به بهره‌برداری رسید.
همچنین دارالقرآن امام حسن مجتبی(ع) نیز در همین مکان با زیربنای 480 متر و در دو طبقه توسط همین فرد خیر ساخته و در حال استفاده می‌باشد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا