عمومی

اقتدار جامعه مرهون زحمات معلمین است

دکتر کاظمی معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش صبح امروز در مراسم همایش تکریم فرهنگیان شهرستان زیرکوه گفت: جامعه معلمی با تمام کمبودها نقش خود را به زیبایی ایفا می کند و اقتدار جامعه مرهون زحمات معلمین است .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،دکتر علیرضا کاظمی صبح امروز در همایش تکریم فرهنگیان شهرستان زیرکوه با اشاره به جایگاه والای شهید مطهری اظهار کرد: دلیل اینکه روز شهادت استاد مطهری را روز معلم نامیده اند این است که ایشان علاوه بر اینکه انسانی کامل بود، رویکرد جدیدی را در فضای آموزش و پرورش آن زمان ایجاد کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با معرفی آثار شهید مطهری در عرصه تعلیم و تربیت عنوان کرد در سیر کتابهای این شهید فرزانه این مسئله کاملا قابل مشاهده است که ایشان فیلسوف، معلم، متکلم و اقتصاددانی برجسته بوده و در کنار همه اینها معلمی روشنفکر و بی نظیر بوده است.
وی با اشاره به جایگاه رفیع و ارزشمند معلمین اظهار داشت باید خداوند منان را بابت نعمت معلمی شاکر باشیم چرا که هیچ نعمتی بالاتر از این نعمت نیست، معلمی شغل نیست ، معلم یک کارمند نیست کار معلم مانند کشاورزی است که نهالی را کاشته و شب و روز دغدغه رشد آن را دارد.
کاظمی گفت: یک معلم خوب و باانگیزه و توانمند و برخوردار از دانش و بینش و رفتار معلمی می تواند یک تقدیر خوب را برای دانش آموزان رقم بزند، لذا جامعه باید دغدغه معلمی را داشته باشد.
دکتر کاظمی بستر توسعه هر کشور را سرمایه انسانی دانست و گفت :امروز در کشورهای پیشرفته سهم سرمایه انسانی در توسعه بیش از 80% است اما این سهم در کشور ما حدود ۳۰ درصد است .
وی با بیان اینکه اقتصاد و توسعه کشورهای پیشرفته حول سرمایه انسانی می چرخد،گفت: مولد این سرمایه انسانی دستگاهی به نام آموزش و پرورش است و همه کسانی که در جامعه خدمت می کنند محصول دسترنج جامعه معلمین هستند.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شعار سال گفت: امروز اگر می خواهیم سخن مقام معظم رهبری و شعار حمایت از کالای ایرانی را در جامعه نهادینه کنیم باید اول بعد فرهنگی آن را در جامعه نهادینه کنیم .
کاظمی با اذعان به اینکه امروز بسیاری از عقب افتادگی های جامعه ما ناشی از غفلت از فضای آموزش و پرورش است،بیان داشت:جامعه باید دغدعه آموزش و پرورش را داشته باشد و نگذارد معلمین ما در پیچ و خم های زندگی له شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد:هفته بزرگداشت مقام معلم فرصتی است تا هم جامعه به این موضوع حیاتی توجه کند و هم خود معلم به نقش خود توجه کند.
کاظمی با بیان اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی از جامعه معلمین انتظارات بالایی دارد ،گفت:ما نیز به عنوان معلم موظف و مکلفیم که دانش آموزان را در مدرسه و خرج از مدرسه رصد کنیم و دردهای درونی مخاطبین خود را بشناسیم.
وی تاکید کرد:اصرار بر تربیت از مهمترین ویژگی های یک معلم است و هنر معلمی نیز در این است.
کاظمی با اشاره به جایگاه معلمی، گفت: بالاترین نعمت نعمت هدایت است و این در دستان معلمین است .
گفتنی است؛ همایش تکریم از فرهنگیان شهرستان زیرکوه با حضور دکتر کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان و حضور پرشور فرهنگیان شهرستان در محل سالن ورزشی جهان پهلوان تختی حاجی آباد برگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا