عمومی

امر به معروف،ادامه راه پیامبران و شیوه صالحین است

عضو ستاد امر به معروف دانشگاه پیام نور زیرکوه گفت:مر به معروف و نهی از منکر، راه پیامبران و شیوه صالحان است.

محمد وحیدی نژاد در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت: امر به معروف و نهی از منکر، از بزرگترین شعائر دین و علامت شریعت و آیین مقدس اسلام است و مقصد کلی از بعثت انبیا و ائمه و اوصیا است که همه بر محور آن می گردند و در صورت اهمال و اخلال در انجام آن، مضمحل و از میان می روند. از این جهت، مدح و ترغیب به آن، در آیات و اخبار آمده است که عاملین به آن صالحین و تارکین آن ملعون معرفی شده اند.
عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه پیام نور زیرکوه خاطرنشان کرد: در آیه ای از سوره توبه هم آمده است:مردان و زنان مؤمن، دوستان و هواداران یکدیگرند. امر به معروف و نهی از منکر می کنند، نماز را بر پا می دارند و زکات می دهند و از خدا و پیامبر فرمان برداری می کنند. خداوند آنان را مورد رحمت قرار دهد که خدا عزیز و حکیم است. (توبه: 71).
همچنین افزون بر این آیات، آیه 17 سوره لقمان، آیه 157 سوره اعراف، آیات 40 و 41 سوره حج و آیه 110 سوره آل عمران، بر اهمیت این دو فریضه الهی تأکید دارند که با توجه به این رهنمودها، لازم است در سایه آموزه های قرآنی و احیای امر به معروف و نهی از منکر، شادابی و نشاط معنوی بیش از پیش به کالبد جامعه دینی دمیده شود.
وحیدی نژاد ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر، راه پیامبران و شیوه صالحان است. فریضه بزرگی است که با آن فریضه های دیگر به پا داشته، راه ها امن و کسب و کارها حلال می شود. آنچه به ستم ستانده شده به صاحبان آن باز گردانده می شود، زمین ها آباد و از دشمنان انتقام گرفته و امر پا بر جا می شود.
در روایتی دیگر، پیامبر گرامی اسلام «صلی الله علیه و آله» انجام این دو فریضه را مایه سعادت و برکت می شمارند.
عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه پیام نور در پایان از اهم کارهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه را برگزاری کارگاههای عفاف و حجاب ، کارگاههای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و مواد مخدر ، مشاوره در زمینه ازدواج های آسان و مذهبی و برگزاری گفتمانهای دینی در دانشگاه با دعوت از مبلغین برجسته و اقامه نماز جماعت بر شمرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا