عمومی

انتخاب افراد شایسته با روحیه انقلابی و جهادی در تعیین کابینه مدنظر باشد/مسئولین طرح های نیمه تمام را افتتاح نکنند

حجت الاسلام عبدالهی گفت: نمایندگان به دنبال شاخصه های یک وزیر در طراز جمهوری اسلامی برای انتخاب باشند تا در سالی که مزین به تولید و اشتغال شده با روحیه انقلابی و جهادی با بیکاری مبارزه کند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز؛حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته ضمن تبریک وتسلیت به خانواده شهید حججی و همه شهدای انقلاب و حرم که اسماعیل گونه سرش را بریدند و یاد و خاطره مظلومیت شهدای کربلا را زنده کرد به شنبه 28 مرداد ماه سالروز کودتای آمریکایی ،انگلیسی علیه ملت ایران اشاره نمود و بیان داشت: کودتای 28 مرداد یکی از لکه های ننگین در کارنامه سیاه آمریکاست .
وی خاطرنشان کرد: از کودتای 28 مرداد ماه باید درس گرفت چه شد که با یک کودتا دوباره توانستند شاه را بر کرسی قدرت بنشانند؟ آیا غیر از اعتماد به آمریکا بود که مصدق نسبت به آمریکا داشت و آنها نفوذ در بدنه دولت کردند و دولت را ساقط کردند.
امام جمعه اسفدن با بیان اینکه امروز هم ، دشمن به دنبال نفوذ و ایجاد تفرقه بین مردم و دولت است اظهار داشت: در سال 88 مشاهد کردیم که بیان کردند انگیزه های درونی خود را امروز برای همه دشمنی و پای بند نبودن بیگانگان و آمریکائیها مشخص شده است و می دانند که دست آمریکائیان از 28 مرداد 33 تا امروز به خون مردم مسلمان ایران اسلامی آلوده است .
حجت الاسلام عبدالهی در ادامه به 31 مرداد ماه روز صنعت دفاعی اشاره کرد و گفت: 31 مرداد روز تاسیس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است که این روز را می توان نماد اعتماد به نفس و پیشرفت در عرصه اقتدار دفاعی دانست.
وی با اشاره به اینکه دفاع از جمله حقوق اولیه ملت هاست و کسی حق ندارد این حق مسلم دفاع از وطن را از آنها سلب کند تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از سویی به تجهیز مزدوران خود در منطقه می پردازند و از طرفی دیگر می خواهند جلوی پیشرفت موشکی ایران را بگیرند که باید به ایشان گفت قدرت بازدارنگی ایران قابل مذاکره نیست.
خطیب جمعه اسفدن در ادامه به پنج شنبه 2 شهریور ماه آغاز هفته دولت اشاره کرد و اظهار داشت: امسال در شرایطی به استقبال هفته دولت می رویم که وزرای ریس جمهور محترم از مجلس رای اعتماد گرفته اند و شروع کارشان به هفته دولت تقارن پیدا کرده است.
نمایندگان به دنبال شاخصه های یک وزیر در طراز جمهوری اسلامی برای انتخاب باشند
وی با تاکید بر اینکه نمایندگان به دنبال شاخصه های یک وزیر در طراز جمهوری اسلامی برای انتخاب باشند ابراز داشت: نمایندگان مجلس سعی کنند صالح ترین را انتخاب کنند و به حداقل اکتفاء نکنند و بهترین شخص که به سیره شهیدان دولت در رفتار و کردار او نزدیک تر باشد” یعنی درد مردم را بهفهمد با مردم همدل و صمیمی باشد و از فساد دوری کند و سلامت اعتقادی و اخلاق داشته باشد” انتخاب کنند تا در سالی که مزین به تولید و اشتغال شده با روحیه انقلابی و جهادی با بیکاری مبارزه کند.
حجت الاسلام عبدالهی افزود:این مسئولیت ها را فرصت برای خدمت به مردم بدانیم چرا که روزی این مسئولیت را به ما می دهند و روزی هم از ما می گیرند و آنچه که مهم است اینکه با اخلاص و بی من منت برای مردم خدمت کنیم که در پایان کار شرمنده مردم نباشیم و یادمان در اذهان ماندگار بماند.
وی هفته دولت را در هر سال فرصتی برای بیان عملکرد دولت دانست و بیان داشت: این مردم صاحبان اصلی این انقلاب هستند و باید بدانند که چه کارهایی صورت گرفته و اگر انجام نگرفته مشکل از کجا بوده است.
خطیب جمعه اسفدن ضمن استقبال از اعلام عملکرد مسئولین شهرستانی از تریبون نماز جمعه اسفدن بیان داشت:
ما از همین تریبون نماز جمعه اعلام میکنیم در خدمت فرماندار محترم و بخشدار بزرگوار هستیم تا اهداف و عملکرد خود را برای مردم بیان کنند تا مردم بیشتر قدر دان زحمات این عزیزان باشند.
حجت الاسلام عبدالهی در پایان به چند توصیه به مسئولین در هفته دولت پرداخت و افزود: مسئولین طرح های نیمه تمام را افتتاح نکنندو طرحی که بودجه ای ندارد و کار عملی صورت نگرفته کلنگ زنی نکنند “ساختمان شهرداری اسفدن” و در قول هایی که به مردم می دهند مواظب باشند اگر در توانشان نیست به مردم قول ندهند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا