عمومی

انتخاب کمیته امداد ، به عنوان دستگاه برتر درزمینه ایجاد اشتغال/ایجاد 141 فرصت شغلی توسط کمیته امداد زیرکوه

مدیر کمیته امداد شهرستان زیرکوه از انتخاب این نهاد به عنوان دستگاه برتر درزمینه ایجاد اشتغال درکمیته اشتغال شهرستان زیرکوه خبرداد.

ضیاءالدین فارابی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت: در اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان زیرکوه در سال 96که در محل فرمانداری تشکیل گردید،طبق گزارش ارائه شده توسط اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی بر اساس عملکرد دستگاههای اجرایی در سامانه رصد، کمیته امداد با بیشترین اشتغال ثبت شده در سامانه به عنوان دستگاه برتر معرفی گردید.
مدیر کمیته امداد زیرکوه خاطرنشان کرد: در سال 95 تعداد 141 فرصت شغلی بالغ بر 16 میلیارد ریال ایجاد شده است که با توجه به تعداداشتغال ثبت شده در سامانه رصد 314 درصد عملکرد تحقق یافته است.
وی تصریح کرد: از میزان اعتبارات ابلاغی در سال 95 از محل تبصره 26 که 880 میلیون تومان بوده ،مبلغ 741میلیون تومان جذب شده که عملا”84 درصد منابع تاکنون توسط بانکهای شامل پرداخت شده است و باتوجه به گزارشات اخذ شده از بانکها و وضعیت متقاضیان که در دست اقدام بوده امید است که بالغ بر 95درصد اعتبارتبصره 26 جذب شود.
فارابی عوامل موفقیت در این زمینه را توانسنجی وآموزشهای فنی وحرفه ای برای افراد قبل از ورود به بازار کار ،ارائه مشاوره های عمومی وتخصصی برای متقاضیان تسهیلات اشتغال،ارائه آموزشهای ترویجی ،نظارت فنی وکنترل کیفیت محصولات طرحها ،فراهم نمودن زمینه فروش تولیدات برای برخی از طرحها ی اجراشده مانند فرش وتحت حمایت قرار گرفتن بیمه تامین اجتماعی برخی از مجریان طرحهای اشتغال دانست .
مدیر کمیته امداد امام خمینی زیرکوه در پایان ضمن تقدیر وتشکراز کلیه اعضاء کمیته اشتغال شهرستان زیرکوه گفت: ایجاد اشتغال وانجام تعهدات بدون تعامل و همکاری تک تک اعضاء محترم کمیته اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان زیرکوه به ویژه فرماندار محترم ،بخشداران عزیز،همکاری بانکهای عامل، همراهی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی محقق نمی شود.
گفتنی است، در کمیته اشتغال شهرستان، از مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان دستگاه برتر در زمینه ایجاد اشتغال تقدیر به عمل آمد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا