عمومی

انجام روزانه ۱۵۰۰ عمل جراحی در بیمارستان صحرایی زیرکوه

رئیس مرکز بهداری شمال شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: بیمارستان صحرایی ثامن الائمه یکی از برنامه‌های جانبی رزمایش بزرگ حضرت فاطمه زهرا (س) است و این بیمارستان صحرایی دارای بخش‌های سی تی اسکن، رادیولوژی، آزمایشگاه، اتاق عمل، بخش‌های بستری مردان و زنان، درمانگاه‌های تخصصی، متخصصان جراحی عمومی، چشم پزشکی، اطفال، زنان و سایر تخصص‌های مورد نیاز است.

سرهنگ علیرضا سرگزی افزود: در این بیمارستان آمادگی هزار عمل جراحی وجود دارد و همچنین در بیمارستان‌های معین قاین ، بیرجند و مشهد در هماهنگی که با دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انجام شده مقرر شده فرانشیز بیمارانی که به بیمارستان‌های دولتی قرار است ارجاع داده شوند حذف شود و خدمات به آن‌ها رایگان ارائه شود.

وی گفت: بر اساس نیاز‌های منطقه‌ای به صورت گردشی و چرخشی این بیمارستان‌ها برپا می‌شوند و هر دو یا سه سال در مناطق محروم و مرزی این بیمارستان‌ها راه اندازی می‌شوند.

سرهنگ سرگزی با اشاره به تاثیرات این خدمات دهی در ماندگاری مردم در مناطق محروم گفت: وجود ۱۷ پزشک جراح تخصصی و ۷ متخصصص زنان و انجام اعمال جراحی و تجویز رایگان عینک از کار‌های ماندگار این نیرو‌ها در مناطق محروم است که در درازمدت تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه بیماران باتوجه به برنامه غربالگری روز‌های قبل شناسایی و به بیمارستان صحرایی ارجاع می‌شوند.

رئیس مرکز بهداری شمال شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: برنامه ریزی شده روزانه هزار و ۳۰۰ تا هزار و ۵۰۰ بیمار پذیرش و اعمال جراحی انجام شود و ارائه خدمات به ۵۰ هزار نفر برنامه ریزی شده است.

وی گفت: امروز تا این لحظه ۴۷ عمل کوچک و بزرگ انجام شده و پیش بینی می‌شود ۱۰۰ عمل تا پایان وقت امروز انجام شود.

سرهنگ سرگزی با اشاره به اینکه در این بیمارستان ۳۰ روستا زیر پوشش قرار می‌گیرند، افزود: افرادی که نیاز به عمل جراحی تخصصی‌تر داشته باشند به بیمارستان‌های قاین، بیرجند و امام حسین (ع) سپاه مشهد ارجاع می‌شوند.

وی گفت: همچنین بیماران نیازمند در روستا‌های اطراف که در غربالگری شناسایی شوند توسط مینی بوس‌های تامین شده به صورت رایگان به بیمارستان صحرایی برای درمان منتقل می‌شوند

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا