عمومی

انجام 220 هزار متر مربع آسفالت در شهر حاجی آباد/خداحافظی با کوچه های خاکی در آینده نزدیک

شهردار حاجی آباد از انجام 220 هزار متر مربع در شهر حاجی آباد طی دو سال گذشته خبرداد و گفت:در آینده نزدیک کلیه معابر شهر ،آسفالت خواهد شد.

احسان کریمدادی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت: یکی از مشکلاتی که در آغاز شروع به کار اینجانب در شهرداری حاجی آبادفمشکل آسفالت معابر بود که 80 درصد معابر بدون آسفالت و 20 درصدی هم که آسفالت شده بود از آسفالت بی کیفیتی برخوردار بود که عبور و مرور شهروندان را با مشکل مواجه کرده بود.
شهردار حاجی آباد خاطرنشان کرد:بر اساس هدف گذاری که ما در شهرداری حاجی آباد انجام دادیم ،اجرای نهضت آسفالت در شهر حاجی آباد در دستور کار قرار گرفت که به علت انجام پروژه گاز کشی شهرستان زیرکوه و شهر حاجی آباد عملیات نهضت آسفالت با تاخیر آغاز شد و ما منتظر پایان یافتن عملیات گازکشی در شهر حاجی آباد بودیم تا بلافاصله بعد از اتمام این عملیات ، نهضت آسفالت در شهر حاجی آباد آغاز شود.
وی ادامه داد: در سال 1394 گازکشی و حفاری بخش اعظم معابراصلی شهر حاجی آباد انجام شد و ما شروع به لکه گیری نوار حفاری در بلوار امام رضا (ع) و بلوار امام خمینی (ره) شهر کردیم.
کریمدادی ،تصریح کرد:همچنین در سال 1393 همزمان با آغاز پروژه گازرسانی به شهر حاجی آباد،با توجه به اینکه ورودی های شهر از گازکشی مبری بود،سه ورودی شهر زیر سازی و اسفالت شد که بخش عمده آسفالت ما در بحث ورودی ها ودو بلوار اصلی شهر حاجی آباد بود که اگر این دو مورد را حذف می کردیم،کل کوچه های شهر حاجی آباد ، از آسفالت برخوردار می شد که بحث اعظمی از پتانسیل و انرژی ما را همین پروژه ورودی های شهر و روکش اسفالت دو بلوار اصلی به خود اختصاص داد.
شهردار حاجی آباد،بیان داشت: در طول این 3 سال که منتظر پایان عملیات گازکشی بودیم ،حدود 900 تن قیر از طرق مختلف به صورت رایگان و نیمه رایگان تهیه و در محل کارخانه آسفالت دپو شد و بعد از اتمام صددرصد گاز رسانی و تحویل پروژه از طرف پیمانکار به شرکت گاز،شروع به عملیات اصلی نهضت آسفالت کردیم .
وی اذعان داشت: یکی از اقدامات بسیار مؤثر در بحث پروژه نهضت آسفالت که باعث شد این پروژه با موفقیت هر چه تمامتر در حال اتمام باشد و ان شاء الله به زودی شاهد اتمام کلیه معابر خاکی شهر حاجی آباد خواهیم بود، بحث خرید کارخانه آسفالت برای شهرداری با قیمت بسیار مناسب و در دسترس بودن کارخانه آسفالت بود.
کریمدادی خاطرنشان کرد: اگر قرار بود هزینه ای که برای نهضت آسفالت از طریق کارخانه خود شهرداری انجام شده است ، به پیمانکار داده شود،شاید یک دهم حجم این آسفالت انجام نمی شد ولی خوشبختانه با خرید کارخانه آسفالت کلیه هزینه ها به جیب خود شهرداری وارد شد و حجم زیادی از کوچه ها و معابر آسفالت شد.
شهردار حاجی آباد،گفت:در دو سال گذشته حدود 220 هزار متر مربع آسفالت در شهر حاجی آباد انجام شده است که این رقم بیشتر از 15 سال شهرداری حاجی آباد است .
وی ادامه داد:هزینه ای که برای 220 هزار متر مربع آسفالت برآورد می شود بدون احتساب عملیات زیرسازی چیزی حدود 45 میلیارد ریال فقط هزینه آسفالت معابراست .
کریمدادی تصریح کرد:هدف گذاری که ما انجام داده ایم این است که هر سال در کنار وظایف ذاتی شهرداری، یک کار بزرگ در شهر حاجی آباد انجام شود که در سال اول بحث خرید کارخانه آسفالت به عنوان یکی از بهترین و بزرگترین اقدامات شهرداری از اول تاسیس تا کنون انجام شد که مردم برکات آن را لمس می کنند.
شهردار حاجی آباد، بیان کرد:در سال دوم ساماندهی ورودی های شهر و ساخت ساختمان اداری شهر در دستور کار قرار گرفت و در سال سوم هدف گذاری ما بر روی پروژه اعتبارات و درآمد زایی شهرداری بود تا شهرداری بتواند بخشی از هزینه های خود را جبران کند که در این راستا 17 واحد تجاری در مرکز شهر احداث شد و در همان سال بازار روز و یکشنبه بازار شهر نیز راه اندازی گردید که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت و به عنوان کی از منابع درآمدی شهرداری نیز محسوب می شود.
کریمدای گفت: در سال چهارم توانستیم بوستان شهدای گمنام حاجی آباد با وسعت 17 هزار و 500 متر مربع به عنوان بزرگترین پارک شهر حاجی آباد در جوار مرقد شهدای گمنام را به بهره برداری برسانیم که یکی از اقدامات بسیار خوب شهرداری در شهر حاجی آباد بود.
وی اذعان داشت: در بحث آسفالت معابر در حال حاضر حدود 20 درصد معابر خاکی هستند که بر اساس اولویت بندی که انجام شده و تخصیص اعتبارات که ان شاء الله صورت بگیرد ما می توانیم کلیه معابر شهر حاجی آباد را آسفالت نمائیم تا ان شاء الله هیچ معبر خاکی در شهر حاجی آباد وجود نداشته باشد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا