عمومی

انحراف از نرم آماری ثبت وقایع در شهرستان زیرکوه بسیار پایین است

فرماندار زیرکوه با بیان اینکه عدم ثبت وقایع حیاتی تولد کودکان بدون هویت و بدون تابعیت را به دنبال دارد،‌گفت:در صد خطا در شهرستان زیرکوه و انحراف از نرم آماری ثبت وقایع بسیار پایین است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الله خانزاده در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی زیرکوه با اشاره به آمار وقایع حیاتی زیرکوه ،اظهارداشت: آمار وقایع حیاتی شهرستان زیرکوه یک آمار طبیعی مثل اکثر مناطق کشور است و تفاوت معنی دار و مواردبغرنجی در این آمار دیده نمی شود و تقریبا نرخ زاد و ولد و رشد جمعیت و وفات و … با سایر نقاط استان همخوانی دارد.
فرماندار زیرکوه با اشاره به آمار طلاق در شهرستان گفت:متاسفانه وضعیت طلاق در سال گذشته در شهرستان زیرکوه افزایش داشت که خوشبختانه در سال جاری با کاهش مواجه بود و این جای خوشحالی دارد‌.
خانزاده ادامه داد: یکی از اقدامات خوبی که در مدت 9 ماه گذشته انجام گرفته، رسیدگی به افراد فاقد شناسنامه بوده است که خوشبختانه تعداد زیادی از این افراد تعیین تکلیف شده اند و سرنوشت صدور یا عدم صدور مدارک هویتی آنان به صورت قطعی مشخص شده است.
وی با بیان اینکه بحث ثبت وقایع حیاتی تاریخچه ای به درازای کل تاریخ بشری دارد،‌گفت: ما شاهد سیستم بسیار منسجم و دقیقی از سرشماری نفوس و مسکن در دوره قبل از اسلام بوده ایم و در هر منطقه ای افرادی مکلف بوده اند که آمار جمعیتی را جمع آوری و در دفتری ثبت نمایند.
فرماندار زیرکوه با بیان اینکه در گذشته اشخاص یک هویت حقیقی داشتند و هویت افراد به اسناد وابسته نبود،خاطرنشان کرد:امروزه به جرات می توان گفت یک فرد بدون مدارک هویتی وجود خارجی ندارد و این مدارک هویتی گویای شخصیت و هویت افراد است.
وی بیان داشت: مدارک هویتی در عصر تکنولوزی یک امر بسیار مهم و پسندیده است و در برنامه ریزی ها بسیار مورد استفاده است بنابراین باید سعی کنیم آمار و اطلاعات دقیقی در دست داشته باشیم و اگر در این راه موفق باشیم قطعا برنامه ریزی دقیق و موثری خواهیم داشت.
فرماندار زیرکوه با بیان اینکه عدم ثبت وقایع حیاتی تولد کودکان بدون هویت و بدون تابعیت را به دنبال دارد،‌گفت:در صد خطا در شهرستان زیرکوه و انحراف از نرم آماری بسیار پایین است.
وی با اشاره به اجباری شدن کارت ملی هوشمند گفت: علیرغم این تاکیدات هنوز بخشی از مردم شهرستان نسبت به این امر اقدام نکرده اند که عدم وجود امکانات در نقاط مختلف و عدم نیاز جدی برخی از مردم به کارت هوشمند می تواند از دلایل این موضوع باشد.
فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد: بسیاری از دستگاها و ارگان ها سعی می کنند کسری و کم بود بودبودجه خود را با تعویض کارت ها و پلاک ها جبران کنند و از منظر عامه مردم بحث تعویض کارت ملی هوشمند نیز در این راستا تلقی می شود در صورتیکه در بحث کارت ملی هوشمند این موضوع مطرح نیست و هدف جع اوری اطلاعات و امار دقیق برای برنامه ریزی بهتر است.
خانزاده تاکید کرد: باید زیرساخت لازم برای حضور دستگاه سیار در مراکز بخش و روستاهای بزرگ شهرستان ایجاد شود.
فرماندار زیرکوه گفت:استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی و دهیاران در جهت کمک به ثبت احوال در خصوص ثبت وقایع حیاتی در دستور کار بخشداران قرار گیرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا