عمومی

انعطاف در مقابل آمریکا، اور ا جسورتر خواهد کرد/اروپائی ها صداقت خود را اثبات کنند

امام جمعه زیرکوه گفت:انعطاف در مقابل آمریکا تیغ او را کند نخواهد کرد بلکه او را جسورتر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر امروز در در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد ، ضمن توصیه به تقوای الهی با اتشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان ، اظهارداشت:خداوند اسم این ماه را در قرآن آورده است و به معنایآن است که گناهان رامی سوزاند
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد: به فرموده پیامبر مکرم اسلام وقتی ماه رمضان واردمی شود درهای رحمت باز ،درهای جهنم بسته و شیاطین در بند و زنجیر می شوند.
امام جمعه زیرکوه در خطبه دوم با اشاره به مناسبت های پیش رو ،سالروز وفات حضرت خدیجه کبری را تسلیت گفت و بیان داشت: حضرت خدیجه ام البنین و مادر همه مسلمانان است بنابراین زندگی آن حضرت باید تشریح و تبیین شود و مورد استفاده قرار گیرد.
مرتضائی نیا به سالروز ولادت امام حسن (ع) اشاره کرد و گفت: آنچه در روایات اهل بیت عصمت و طهارت داریم آن حضرت شبیه ترین فرد به رسول خداست و یکی از خصوصیات بارز آن حضرت بخشش و اکرام آن حضرت است.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه امام حسن(ع) مظهر اکرام ایتام بود، گفت:یکی از درس های ماه رمضان این است که در کنار دعا و نماز و قرائت قرآن،با چشیدن گرسنگی و تشنگی به یاد فقرا باشیم.
وی با اشاره به سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم صهیونیستی،بیان کرد: حزب الله نگین محور مقاومت شده است و به عنوان یک نماد قدرت و عزت و افتخار در منطقه است.
مرتضائی نیا خاطر نشان کرد: این روزها آمریکایی ها و اروپایی ها از یک کلیدواژه استفاده می کنند و دم از مذاکرات جامع میزنند و اولین شرط آنها برای مذاکرات جامع ،بازرسی از مراکز نظامی ایران است اما آنها کور خواندند و این را به گور خواهند برد.
وی با بیان اینکه غربی ها دنبال تعطیلی قدرت موشکی هستند،تصریح کرد: قدرت هر کشور ،قدرت موشکی آن کشور است و ملت یران درخواست مذاکره در باره قدرت موشکی ایران را به هیچ وجه برنمی تابند.
امام جمعه زیرکوه همچنین تعطیلی مراکز هسته ای و عدم حمایت از حزب الله را از بهانه های دیگر غربی ها عنوان کرد و گفت: ما هیچوقت دنبال سلاح هسته ای نبوده و نیستیم و اینها بهانه بیش نیست بلکه هدف آنها نابودی نظام جمهوری اسلامی است.
مرتضایی نیا با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری،گفت: باید از این فرمایشات گهربار درس بگیریم و با تجربه گذشته نگذاریم از یک سوراخ دوبار گزیده شویم.
امام جمعه زیرکوه بیان داشت: انعطاف در مقابل آمریکا تیغ او را کند نخواهد کرد بلکه او را جسورتر خواهد کرد.
وی اذعان داشت:آمریکا امروز طبل توخالی است و از طرفی ایران اسلامی پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی می کند و ایران سابق نیست.
مرتضائی نیا گفت:اروپایی ها نشان دادند برای انجام هر کاری باید با آمریکا مشورت کند بنابراین اروپایی ها باید صداقت خود را ثابت کنند.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه غرب هر زمان با شکست مواجه می شوند رو به مذاکره می آورند،بیان داشت: شروط ایران و ملت ایران و فصل الخطاب برای مذاکرات آینده با اروپایی ها فرمایشات رهگشای اخیر مقام معظم رهبری است.
وی با اشاره به سخنان اخیر وزیر امور خارجه آمریکا گفت:سخنان گستاخانه وزیر تازه به دوران رسیده امور خارجه آمریکا نشان داد که حماقت مخصوص رئیس جمهور آمریکا نیست بلکه احمق های بزرگ دیگری نیز در آمریکا هستند.
امام جمعه زیرکوه باتاکید بر اینکه نباید به آمریکا فرصت داد ،گفت: مسئولان ما هنوز نتوانستند یک پاسخ محکم به این یاوه گویی ها بدهند و این پاسخ ،یک مطالبه مردمی است و مردم ما از مسئولان می خواهند یک پاسخ محکمی به این یاوه گویی ها و گستاخی ها بدهند.
مرتضائی نیا خاطرنشان کرد:دشمنی آمریکا از ابتدا بوده و همیشه در دسیسه ها و توطئه های خود شکست خورده اند و در این دوره هم شکست خواهند خورد و در این دست و پا زدن خواهند مرد و آرزوی خود را به گور خواهند برد.
وی بیان کرد:طرح معامله قرن در خصوص فلسطین اشغالی، یک طرح مبهمی است و آمریکائی ها و صهیونیست ها با انتقال سفارت خانه خود به بیت المقدس دنبال انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به این شهر هستند و سکوت سعودی ها و سایر کشورهای همسایه،شروع معامله قرن است و مسلمانان نباید در مقابل این معامله سکوت کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا