عمومی

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شبکه دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان زیرکوه

با هدف ارتقای سطح بهداشت عمومی و پیشگیری و کنترل بیماریهای مشترک بین انسان دام ، تفاهم نامه همکاری بین شبکه دامپزشکی شهرستان زیرکوه با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان منعقد شد .

سرپرست شبکه دامپزشکی زیرکوه در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، اظهارداشت: با هدف ارتقای سطح بهداشت عمومی و پیشگیری و کنترل بیماریهای مشترک بین انسان دام ، تفاهم نامه همکاری بین شبکه دامپزشکی شهرستان زیرکوه با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان منعقد شد .
وحیدرضا فلکی گفت:هدف از انعقاد این قرارداد پیشگیری از انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام به خصوص بیماری خطرناک تب مالت و همچنین بالا بردن سطح بهداشت و سلامت عمومی جامعه می باشد .
وی تصریح کرد : بر اساس این تفاهم نامه پس از شناسایی مبتلایان جمعیت انسانی به بیماری تب مالت توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان زیرکوه ، شبکه دامپزشکی این شهرستان دامهای افراد مبتلا به این بیماری را مورد پایش قرار خواهد داد .
فلکی تعامل بین شبکه دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان در زمینه ارتقا سطح بهداشت و سلامت عمومی جامعه و کاهش زمینه های ابتلا به بیماری های مشترک بین انسان و دام را مهم عنوان کرد و افزود : در این راستا برگزاری کلاس های آموزشی – ترویجی در زمینه آشنایی با بیماری های مشترک بین انسان و دام می تواند نقش بسزایی در کنترل و پیشگیری از ابتلای جمعیت انسانی به این بیماری داشته باشد .
وی در پایان اظهار داشت : کاهش مبتلایان انسانی به بیماری های مشترک خصوصا بیماری تب مالت هدف مشترک شبکه دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان می باشد و برای رسیدن به این هدف نیاز به تلاش فراوان ، همکاری و تعامل مردم است .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا