عمومی

انقلاب لطف خدا بر ملت ایران بود/مهمترین وظیفه امروز مردم، حفظ انقلاب و اطاعت پذیری از ولایت است

حجت الاسلتام نبئی با بیان اینکه انقلاب لطف خدا بر ملت ایران بود،گفت:مهمترین وظیفه امروز مردم، حفظ انقلاب و اطاعت پذیری از ولایت است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الاسلام حاج ابولحسن نبئی شاهرخت درتاریخ 01/01/1337 در روستای شاهرخت در خانه ای مذهبی متولد و دوران ابتدائی را در دبستان ابومسلم شاهرخت گذراند.
وی درسال1351جهت تحصیل حوزوی به روستای زهان عزیمت کرده و مشغول تحصیل و فراگیری علوم حوزوی شد
درسال1354 جهت ادامه تحصیل به مشهد مقدس اعزام شده،درهمان اوایل حضور و در برخورد با چند روحانی و دانشجوی انقلابی با مسائل سیاسی –شناخت امام خمینی ره و جنایات شاه ملعون آشنا شد.
عشق به امام راحل چنان در اعماق جان وی قرار گرفته بود که از هر فرصتی جهت تبلیغ علیه شاه ملعون استفاده میکرد و دراکثر حرکت های سیاسی مشهد مقدس حضوری فعال داشت و ارتباط مستقیم در آن روز ها با شهید هاشمی نژاد،مرحوم مهامی،آیت ا… واعظ طبسی و آشنایی با مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) از عوامل عشق بیشتر به حرکات سیاسی انقلاب بود.
پخش اعلامیه امام در شهرستان های تربت حیدریه-گناباد-قاین-تایباد و زیرکوه ازجمله فعالیت های قبل از وقوع انقلاب این روحانی مبارز بود،
حجت الاسلتم نبئی با بیشتر نوجوانان آنروز کلاس آموزشی اخلاق-احکام و تیم های سیاسی برگزار می کرد تا بالاخره در سال 1357 بعد از محرم دستگیر و به بیرجند و سپس مشهد و ساواک مخوف شاه منتقل شد و چند شب را در زندان های بیرجند و مشهد سپری کرد.
راه اندازی راهپیمایی های منطقه ای در زیرکوه-سخنرانی های انقلابی در کنار دیگر ساسیون خصوصاَ مرحوم آیت الله فقیه امام جمعه فقید از دیگر فعالیت های قبل از انقلاب وی بود.
انقلاب لطف خدا بر ملت ایران بود
حجت الاسلام نبئی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز،گفت: رمز پیروزی انقلاب،لطف خداوند،رهبری امام راحل و حضور ملت ایران در حمایت از امام ره بود،
وی خاطرنشان کرد:دراین میدان شاهرخت بدلیل وجود افراد آگاه نسبت به حکومت شاه و رهبری امام خمینی ره و تبلیغات قبل از انقلاب و شجاعت مردم از سای روستا های منطقه جلوتر بود. فرارسیدن محرم حسینی در سال 1357 و جلسات روضه و عزاداری باعث سرعت انقلاب شد و مردم شعار میدادند: محرم عزای ملی ماست-توپ تانک مسلسل دیگر اثر ندارد
نبئی گفت: نوجوانان آنروز که پدران امروز هستند در مشهد و بیرجند با انقلاب آشنا شده بودند و در روشن کردن مردم منطقه موثر بودند.
وی ادامه داد: تاثیر پذیری مردم از روحانیت در آن زمان،ایمان و صفای باطن مردم باعث اتحاد و یک پارچگی مردم شده بود، بگونه ای که یک روز توسط روحانی محل در وسط روستا با قرار دادن قرآن و عهد بستن در محضر قرآن برای مبارزه پیمان و عهد بستیم واز آن روز صدای مرگ بر شاه و ایجاد بسیج مردمی شکل گرفت.
امروز به برکت انقلاب شرایط مطلوب و مناسبی داریم
حجت الاسلام نبئی با اشاره به شرایط زیرکوه در قبل از انقلاب اسلامی، گفت: زندگی مردم بسیار ساده بود،امکانات رفاهی وجود نداشت برق،آب ، تلفن،آسفالت و شایر امکانات رفاهی نبود که امروز به برکت انقلاب شرایط مطلوب و مناسبی داریم.
نبئی اذعان داشت: البته آن روز مردم از سلامت دین برخوردار بودند و حجاب و پوشش اسلامی عالی بود اما امروز به علت فضای مجازی ارزش های دینی کم رنگ و پایمال می شود.
وی بیان کرد: آن روز ها بیش از نیمی از جمعیت 35 میلیونی کشور بیسواد بودند ولی شکر خدا امروز سطح سواد کشور به بیش از 90 درصد رسیده و همینطور شاهد رشد همه جانبه علم در ابعاد مختلف هستیم.
حجت الاسلام نبئی تاکید کرد: مهمترین وظیفه ما امروز حفظ انقلاب،اطاعت پذیری از رهبری و مبارزه با استکبار جهانی و ایجاد آرامش دینی و تقوای الهی است تا بتوانیم به مقصود برسیم.
مصاحبه: حسن احمدی

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا