عمومی

اهدای 134 اصله درخت زرشک به نیازمندان توسط باغداران روستای افین

مدیر کمیته امداد شهرستان زیرکوه گفت: ، باغداران خیرروستای افین از توابع شهرستان زیرکوه به منظور کمک به نیازمندان و محرومان 134 اصله درخت زشک باغ خود را به نیازمندان اهدا کردند.

به گزارش زیرکوه نیوز؛ مدیر کمیته امداد زیرکوه اظهارداشت:با هدف ترویج طرح شجره طیبه، باغداران خیرروستای افین از توابع شهرستان زیرکوه به منظور کمک به نیازمندان و محرومان 134 اصله درخت زشک باغ خود را به نیازمندان اهدا نمودند .
مدیر کمیته امداد زیرکوه با بیان اینکه این طرح در راستای جمعآوری زکات اجرا میشود خاطرنشان کرد: کمیته امداد در راستای احیاء و ترویج سنت های حسنه در بین احاد جامعه با کمک و یاری مردم سخاوتمند، نیکوکاران، حامیان، مشترکین در جهت توسعه مشارکت های مردمی و تقویت اصل همبستگی اجتماعی با صحت عملکرد و جلب اعتماد عمومی اقدام به اجرای طرح های مختلف می کندکه یکی از این طرح ها ،طرح شجره طیبه است که شیوه مناسبی برای کمک به نیازمندان است.
وی افزود: در طرح شجره طیبه باغداران خیر یک یا چند اصله درخت خود را به عنوان زکات مستحبی به نیت کمک به فقرا و نیازمندان در اختیار کمیته امداد قرار می دهندتا به صورت صدقه جاریه محصول آن به دست نیازمندان برسد.
مظاهری فر تصریح کرد: درختانی که مشمول طرح شجره طیبه می شوند دارای شناسنامه مستقل هستند بدین صورت که بر روی این درختان پلاک نصب می شود و درآمد به دست آمده از آنها به سه روش بین نیازمندان توزیع می شود.
مدیرکمیته امداد بیان داشت: محصولات این درختان یا توسط باغدار بین نیازمندان توزیع می شود،یا به کمیته امداد تحویل داده می شود تابه دست نیازمندان واقعی برسد و یا به صورت پرداخت وجه نقد معادل ارزش محصول از طرف باغدار انجام می شود که در هر سه حالت نیازمندان از این طرح بهره مند می شوند.
مظاهری فر افزود: درختان پلاك كوبی شده زرشک هستند که انتظار می رود با توجه به پتانسیل شهرستان در آینده باغداران و خیرین شهرستان تعداد بیشتری از درختان باغات خود را در قالب طرح شجره طیبه به نیازمندان اهداء نمایند
وی درپایان ضمن تقدیر تشکر از همه باغداران خیر و نوع دوست شهرستان از آنهادعوت کرد برای افزایش برکت در محصولات خود بخشی از این محصولات را برای کمک به نیازمندان اختصاص بدهند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا