عمومی

اولین نشست هم اندیشی طلاب شهرستان زیرکوه مقیم قم برگزار شد

اولین نشست هم اندیشی و همفکری طلاب شهرستان زیرکوه در شام شهادت امام هادی (ع) با سخنرانی ایه الله دکتر حسینی قزوینی مدیر موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) در شهر قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اولین نشست هم اندیشی و همفکری طلاب شهرستان زیرکوه در شام شهادت امام هادی (ع) با سخنرانی ایه الله دکتر حسینی قزوینی مدیر موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) در شهر قم برگزار شد.
در این نشست که حدود ۲۰ طلبه زیرکوهی ساکن قم برای اولین بار تشکیل جلسه هم اندیشی داده بودند،آیت الله حسینی قزوینی ضمن برشمردن اهمیت پاسخگویی به شبهات منحرفین وفرقهای ضاله بیان داشت:علمای شیعه مطابق احادیث اهل بیت( ع )مرزبانان اعتقادی مردم میباشند و همانگونه که مرربانان میدان نبرد از جان مردم دفاع می کنند مرزبانان دین از دین مردم دفاع می نمایند که این موضوع در روایات اسلامی از ثواب واهمیت زیادی برخوردار می باشد.
وی در ادامه طلاب منطقه را به تلاش بیشتر در جهت پاسخگویی به شبهات منحرفین ترغیب نمودد. لازم به ذکر است در ابتدای جلسه حجه الاسلام باقری از طلاب منطقه ضمن ارایه گزارشی از وضعیت فرهنگی واجتماعی شهرستان ، اظهار امیدواری کرد که با حضور علمای واندیشمندان بزرگی چون آیت الله حسینی قزوینی در جمع مردم شهرستان زیرکوه ،شاهد رشد وتعالی هرچه بیشتر منطقه در راستای تعالیم اهلبیت (ع) باشیم.
در ادامه نیز حجت الاسلام احمدی شاهرختی یکی دیگر از روحانیت منطقه ، که اکنون مسول تبلیغ واموزش مجمع تقریب مذاهب کشور میباشد ضمن اینکه طلاب را به ارتباط بیشتر با مردم زادگاه خویش ورسیدگی به مشکلات ان سامان توصیه نمودند بیان داشتن:اینگونه نشستها را نباید دست کم گرفت چرا که می تواند تاثیر گذار در تحولات منطقه خودمان باشد.
در پایان این نشست ،جهت اشنایی بیشتر طلاب با معضلات ومشکلات شهرستان وارتباط سازنده با مردم زادگاه خود ، تصمیم بر ان شد که اینگونه جلسات بصورت ماهانه ادامه یابد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا