عمومی

ایجاد حفر های امنیتی ونفوذ دشمن دراتوبان یک طرفه فضای مجازی کشور

حجت الاسلام والمسلمین نظری از اساتید حوزه علمیه حاجی آباد در یاداشتی ، به نفوذ دشمن از طریق اتوبان یک طرفه فضای مجازی کشور پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام والمسلمین نظری از اساتید حوزه علمیه حاجی آباد در یاداشتی ، به نفوذ دشمن از طریق اتوبان یک طرفه فضای مجازی کشور پرداخت.
متن این یادداشت که به پایگاه خبری زیرکوه نیوز ارسال شده است بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم سخنان هشدار آمیز ، معاون دادستان کل کشور که چندی پیش در پاسخ سوال خبرنگاری از فضای از هم گسیخته مجازی کشور بیان شد گرچه از سوی وزیر ارتباطات این سخنان بر نظرات شخصی معاون دادستان حمل گردید وایشان متهم به انسداد سازی شدند اما در واقع زنگ خطری و واعلام هشداریست بر نفوذ جدی دشمن و ایجاد حفره های امنیتی در فضاییکه دو سوم آن در اختیار بیگانگان قرار گرفته است
سرورهای تلگرام که بخش اعظمی از فضای مجازی کشور را اشغال کرده ، که قرار بود به ایران انتقال داده شود در کمال ناباوری همگان مدیر روسی آن اعلام کرد : تلگرام هیچ یک از سرورهایش را، یا هیچ سروری را که اطلاعات شخصی کاربران روی آن باشد، به ایران منتقل نمی‌کند.
به علاوه سکوت ونوجیه سازی وزارت ارتباطات در قبال فعالیت حدود هشت هزار کانال تلگرامی مجرمانه که علیه امنیت کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران و علیه مقدسات و هویت ملی، دینی و فرهنگی مردم مشغول هستند را باید در همین چارچوب تعریف کرد
عدم فیلترینگ این کانالهای مجرمامه وضدانقلاب از سوی وزارت ارتباطات با آنکه دستور انسداد برخی از این کانال ها بیش از 40 مرتبه با دستور قضایی برای وزارت ارتباطات ارسال شده است.درد دیگر است که باید سریعا برای ان چاره اندیشی و راه برون رفتی برای آن پیدا کرد
تاسف انگیزه ان که شناسایی وفهرست این کانال ها بارها با دستور قضایی جهت فیلتر شدن برای وزارت مذکور ارسال شده است ولی تاکنون این کانالها فیلتر نشده اند.
در نهایت وزارت ارتباطات اعلام می کند دستورهای قضایی مربوط به انسداد کانال های مجرمانه تلگرامی را برای مدیر تلگرام ارسال کرده ولی مدیر تلگرام اولا از اجرای بسیاری از دستورها استنکاف کرده و صرفا برخی از کانال های مستهجن را آن هم با تعریفی که خودشان از «مستهجن» دارند و نه تعریفی که ما داریم، فیلتر می کنند. ثانیا کانال های مستهجن مسدود شده نیز بلافاصله با تغییر جزیی در نام خود با همان محتوای قبلی منتشر می شوند؛ بنابراین همکاری تلگرام با وزارت ارتباطات درباره انسداد محتوای مجرمانه تقریبا مساوی است با هیچ!
و با وجودی که دو سوم ترافیک اطلاعات کشور مربوط به انواع شبکه های اجتماعی خارجی است، وزارت ارتباطات تلاشی برای انتقال ارتباطات مردم از شبکه های اجتماعی بیگانه به شبکه های اجتماعی ملی و محلی به عمل نیاورده است.
تاکنون هر فازی از شبکه ملی اطلاعات افتتاح شده عملا نفوذ شبکه های اجتماعی بیگانه گسترده تر شده است. در واقع وزارت ارتباطات برای بیگانگان در فضای مجازی اتوبان کشی کرده است. دلیل این مدعا این است که در حال حاضر بیش دو سوم پهنای باند فضای مجازی کشور در اشغال بیگانگان است.
و به گفته خود دادستان کشور ، شبکه‌های اجتماعی مانند اتوبانی هست که ما آن را بازکرده‌ایم و هیچ کنترلی روی آن نیست و هر نوع محتوا در آن وجود دارد.
در واقع گره کور این معضلات و مشکلات در زمانی رفع می گردد که به گفته کارشناسان امر ، تاسیس شبکه ملی اطلاعات که از تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب می باشد در کشور ما تحقق پیدا کند که متاسفانه هنوز محقق نشده است .
لذا می طلبد مسئولین امر به جهت هم گسیختگی که در فضای مجازی کشور ایجاد شده که از سویی باعث ساییدگی اعتقادات و افکار مردم گردیده وسووی دیگر سیب نفوذ ورخنه دشمن می گردد با با تاسیس هر چه سریعتر شبکه ملی اطلاعات جلوی این معضلات پیش رو را مسدود سازند.
حاجی آباد مورخه 2\5\ 96
منابع :
پایگاه اینترنتی فناوران مصاحبه عبدالصمد خرم ابادی ،معاون دادستان کل کشور
پایگاه اینترنتی فارس وکیهان

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا