عمومی

ایران شناسی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با اردوی نشاط و امید جمعیت هلال احمر

معاون جوانان جمعیت هلال احمراستان گفت: برنامه اردویی ایران مرز پرگهر تحت عنوان اردوهای نشاط و امید برای جوانان هلال احمر با محوریت کنترل و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی برگزار می شود .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، فائزه موهبتی معاون جوانان جمعیت هلال احمراستان در حاشیه برگزاری اردوی نشاط و امید، در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: برنامه اردویی ایران مرز پرگهر تحت عنوان اردوهای نشاط و امید برای جوانان هلال احمر با محوریت کنترل و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی برگزار می شود .
معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: به منظور شناسایی ایران به عنوان مرز پرگهر و شناسایی مکانهای تاریخی، گردشکری ،صنعتی ،این اروها از قبل از عید نوروز برگزار شده که یک گروه از جوانان برادر در اروی طبس و دومین گروه کانونهای دانش اموزی در شهرستان خوسف و این سومین گروه از جوانان هلال احمر در اردوی زیرکوه شرکت دارند .
موهبتی گفت: علاوه بر کنترل پیشگیری از اسیبهای اجتماعی شناسایی مکانهای تاریخی گردشگری، صنعتی، هدف دیگر این اردوها انجام کار گروهی و امدادی در سوانح ،ورزیده شدن از دیگر اهداف این همایش می باشد .
وی ادامه داد:در هفته آینده نیز اردوی خواهران هلال احمر در مشهد مقدس برگزار خواهد شد .
از برنامه های جانبی این اردو برپایی جنگ شادی در شب میلاد حضرت قائم و برگزاری مسابقات طناب کشی ، موشقی سنتی ،مسابقات ورزشی ،اجرای مسابقه،پیاده روی در رمل و پیاده روی در منطقه گردشگری تجنود … از برنامه های این اردوی دو روزه بود.
سرپرست هلال احمر زیرکوه نیز ،گفت : اردوی فرهنگی جوانان هلال احمر استان شامل ۷۰ نفر از جوانان کانونهای دانش آموزی و دانشجویی و آزاد شهرستانهای استان ، از مجموعه اردوهای فرهنگی- گردشگری نشاط و امید با محوریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی به مدت ۳ روز به میزبانی جمعیت هلال احمر زیرکوه در کویر همت آباد و دره تجنود در حال برگزاریست .
محمد علی عابدینی تصریح کرد:در این اردوی ۳ روزه جوانان در قالب طرح ایران مرز پرگهر از آثار طبیعی و تاریخی شهرستان و همچنین تعدادی از صنایع شهرستاتهای زیرکوه و قاین با هدف آشنایی با جاذبه های گردشگری و توانمندیهای شهرستان ، بازدید خواهند داشت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا