عمومی

ایستادکی در مقابل دشمن و استکبار جهانی، کار حسینی امروز است

امام جمعه زیرکوه گفت: ایستادکی در مقابل دشمن و استکبار جهانی به قول مقام معظم رهبری ،کار حسینی امروز است .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر اموز در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد،ضمن توصیه به تقوای الهی ،اظهارداشت: تقوا گواهینامه ای است در جاده ای که زندگی می کنیم و اینکه بدانیم خداوند مراقب ماست و کنه آن انجام واجبات و ترک محرماتست
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه غفلت کلید گناهان و به قول امام علی ع بدترین و پرضرر ترین دشمن است،گفت:پیامدهای غفلت زندگی سخت و بسته شدن درهای زندگی بر رویش و نابینا محشور شدن در جهان دیگر است
وی ادامه داد: وقتی تصمیمی می گیرید ، نظری می دهید یا با زبان حرف می زنید یا چیزی را تقسیم می کنید خدا را مد نظر داشته باشید.
مرتضائی نیا بیان داشت: دیندازی برخی افراد فصلی است در حالی که انسان باید در همه حالات اعم از خوشی و ناراحتی ها به یاد خدا باشد
حجت الاسلام مرتضائی نیا در خطبه دوم نیز با توصیه به تقوای الهی به بیان مهمترین مناسبتهای جاری و در پیش رو پرداخت و با اشاره به شهادت عمار یاسر در جنگ صفین گفت: او یار با بصیرت امام علی ع در فتنه ها بود ثبات قدم در تبعیت از ولایت و سبقت و استقامت در ایمان داشت .
وی به درگذشت عالم مجاهد ایت الله مهدوی کنی اشاره و خاطرنشان کرد: وی آیت الهی برای انقلابیون و مرد روزهای سخت انقلاب اسلامی فقیهی پارسا و سیاستمدازی صادق ولایت پذیر و عدم افراط و تفریط و در همه موارد هماهنگ با ولایت بود.
خطیب جمعه زیرکوه سپس به شهادت عالم مجاهد شهید سید مصطفی خمینی سیساستمداری اگاه و فقیهی روشن بین بود امروز شناخت شخصیت و جایگاه علمی ایشان و همراهی از ولایت و نقش ایشان در پیروزی لازم است مقام معظم رهبری می فرمایند شجاعت نقش مبارزاتی انسانی ممتاز بودن و جایگاه علمی و افکار ایشان به جامعه امروز باید تبیین شود.
مرتضائی نیا به روز عقیدتی سیاسی در ارتش در هفته گذشته اشاره و گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند حضور مجموعه عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح از الهامات الهی و برکات خداوند بود و در برنامه های نماز قرآن بصیرتی و ….خوب درخشیده اند.
وی با اشاره به هفته تربیت بدنی اظهارداشت: جامعه سالم مبتنی بر ورزش صحیح است و برای صیانت از سلامت جامعه باید زمینه ترویج ورزش سالم فراهم شود. شهرستان زیرکوه در بحث ورزش از نظر زیر ساختها با وضع مطلوب فاصله دارد.فقدان سالن ورزشی برای خواهران ، نبود امکانات در گود باستانی توجه مدیر کل محترم را می طلبد.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به اربعین حسینی ع گفت :عده ای خواستند نام و یاد امام حسین ع را از بین ببرند اما موفق نشدند .
مرتضائی نیا تاکید کرد:زیارت اربعین تنها برای ثواب نیست بلکه یک شعار و فرهنگ است که باید زنده نگه داشته شود این کار لبیک گفتن به ندای هل من ناصر ینصرنی است .
وی اذعان داشت:امروزه دشمنان تلاش دارند اربعین کمرنگ شود اما ان شالله این حماسه اربعین نمایش قدرت اسلامی و معرفی قدرت شیعه به جهانیان است و مهمترین درسش زنده نگه داشتن خاطره شهداست .
امام جمعه زیرکوه گفت: ایستادکی در مقابل دشمن و استکبار جهانی به قول مقام معظم رهبری کار حسینی امروز است .
خطیب جمعه زیرکوه با اشاره به حادثه تروریستی میر جاوه و ربایش مرزبانان آاین حادثه را در ادامه حرکات تروریستی اهواز به دستور امریکا و دشمنان دانست و گفت :انتظار می رود مسئولین امنیتی به حفاظت از مرزها و فعالیت تروریستها حساسیت داشته باشند .
خطیب جمعه زیرکوه بیان داشت:ملت ایران از فرزندانش انتظار دارد جهت گوشمالی جیش الظلم اقدام کنند و از دولت پاکستان انتظار می رود نسبت به امنیت مرزها دقت و حساسیت داشته باشند و همکاری نمایند.
مرتضائی نیا به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان اشاره و گفت: مراقبت برای غافل نشدن از مسئولیتهای خود در قبال مردم و مسائل کشور را توصیه کردند.
وی ادامه داد:ابلاغ سند تحول یکی از پیامهایش پیام اقتدار است و نه تنها در مقابل یاوه گویی های ترامپ پاسخی مناسب بود بلکه نشان دادند برای ۵۰ سال دیگر هم برنامه دارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا