عمومی

بازی موش و گربه پلیس و شهرداری برای حذف یک سرعتگیر

در حالی که در 22 مهرماه سال جاری اعضای شورای اسلامی شهر حاجی اباد و پلیس راهور تصمیم بر حذف سرعتگیر ورودی بلوار شاسکوه گرفتند، اما هنوز این سرعتگیر پابرجاست.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، پس از نصب سرعتگیر نامناسب در ورودی بلوار شاسکوه از سمت آبیز و اعتراض شهروندان و رانندگان درخصوص عدم دید کافی نسبت به این سرعتگیر،اعضای شورای اسلامی شهر و فرمانده پلیس راهور شهرستان در تاریخ 22 مهرماه سال جاری ضمن بازدید از محل نصب سرعتگیر، تصمیم به حذف این سرعتگیر گرفتند.
در این جلسه عنوان شد که نصب این سرعتگیر مصوبه شورای ترافیک شهرستان بوده است اما قرار بر این بوده که سرعتگیر در حدود 50 متر جلوتر نصب شود ولی چون هنگام نصب مامور راهور و مامور شهرداری که سرعتگیر را نصب کرده اند،از محل دقیق جانمایی سرعتگیر اطلاع نداشته اند، این سرعتگیر را در مکانی نامناسب نصب نموده اند.
با توجه به عدم دید کافی رانندگان به محل نصب،اعتراضات گسترده ای در این خصوص صورت گرفت و در نهایت تصمیم گرفته شد تا این سرعتگیر از محل مورد نظر حذف و به محل اصلی خود که در شورای ترافیک شهرستان مصوب شده است،منتقل گردد و این موضوع مورد تایید پلیس راهور و شورای اسلامی شهر قرار گرفت و مقرر گردید هر چه سریعتر این اتفاق بیفتد.
اما اکنون با گذشت بیش از 45 روز از این تصمیم ، این سرعتگیر همچنان در محل خود باقی و خطر آفرین است.
در پیگیری هایی انجام گرفته از طرف مردم و رسانه ها ، ان چیزی که مشخص است، پاسکاری پلیس و شهرداری در زمین همدیگر است و هر کدام به نوعی طرف مقابل را مقصر می داند.
این در حالی است که هر دو طرف غیر ایمن بودن و نامناسب بودن محل سرعتگیر را قبول دارند اما چون برای نصب این سرعتگیر حدود یک میلیون تومان هزینه شده است، طرفین حاضر به حذف آن نیستند.
حال سئوال اینجاست،‌آقایانی که هدف شما کاهش تصادفات و حوادث و خدمت به شهروندان است،آیا ارزش جان یک انسان که ممکن است بر اثر این سرعتگیر ناایمن به خطر بیفتد،کمتر از یک میلیون تومان است که حاضر نیستید بخاطر آن این سرعتگیر را حذف نمائید؟
انتظار از مسئولان این است که اگر واقعا جان انسانها برای شما ارزش دارد ، صدای اعتراض مردم رابشنوید و این بازی موش و گربه و پاس دادن به همدیگر را هرچه سریعتر به پایان برسانید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا