عمومی

با انتخاب شهرداری متخصص و توانمند،آبیزی در خور شان آبیزی ها خواهیم ساخت

رئیس شورای اسلامی آبیز با بیان اینکه ارتقاء آبیز،آرزوی چندین ساله مردم بود،گفت:با انتخاب شهرداری متخصص،‌آبیزی در خور شان آبیزی ها خواهیم ساخت.

علیرضا عباسی در گفتگو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز ، با اشاره به ارتقاء روستای آبیز به شهر اظهار داشت: طرح شهرداری آبیز از دوره شوراهای اسلامی قبل و بخشدار سابق و فعلی شاسکوه مطرح گردید و با توسط شورای اسلامی جدید آبیز و پیگیری هایی که توسط اعضای شورا در تهران انجام شد و پیگیری از طرف معاونت سیاسی استانداری،فرمانداری شهرستان و مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور نهایتاً به ثمر نشست و با ارتفاء روستای آبیز به شهر موافقت گردید.
رئیس شورای اسلامی آبیز ادامه داد: در حال حاضر مکان برای استقرار شهردار و شهرداری آماده گردیده و امکانات اولیه شهرداری که در وهله اول مورد نیاز است آماده شده است.
عباسی با اشاره به مشکلاتی که ممکن است با شهر شدن آبیز برای شهروندان ایجاد شود گفت: قطعاً مزایای شهر شدن بیشتر از مشکلات پیش رو از جمله عوارض و مشکلات بیمه روستایی خواهد بود.
رئیس شورای اسلامی آبیز بیان داشت : با شهر شدن آبیز مشکلات ساماندهی خواهد شد و مسائل پیش‌پاافتاده مردم از جمله بهداشت، زیبا سازی و توسعه حل خواهد شد چون همه این امور به متولی شهر برمی‌گردد و وقتی شهر دارای متولی باشد این مشکلات خود به خود حل خواهد شد.
عباسی اذعان داشت: ارتقای آبیز به شهر و حل مشکلات این روستا آرزوی چندین ساله مردم این روستا بود و امیدواریم با ارتقای روستای آبیز به شهر آرزوی چندین ساله مردم آبیز محقق شود.
رئیس شورای اسلامی آبیز خاطرنشان کرد:برای انتخاب شهردار رایزنی‌های انجام شده است و پیگیر هستیم تا گزینه مطلوب و متخصص فنی برای شهرداری انتخاب کنیم و کسی را به عنوان شهردار معرفی کنیم مطلوب باشد و سابقه کار اجرایی داشته باشد تا بتواند روستای آبیز را از این حالت که هست به آبیز در خور شأن آبیزی ها تبدیل نماید.
گفتنی است،‌روز گذشته با اعلام رسمی وزارت کشور، روستای آبیز به شهر ارتقا یافت و تعداد نقاط شهری شهرستان زیرکوه به عدد 3 رسید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا