عمومی

بحث بازارچه یزدان با جدیت در دست پیگیری است و تلاش داریم ان شاءالله مرز یزدان را به عنوان مرز دوم رسمی استان ، بازگشایی کنیم.

استاندار خراسان جنوبی در آیین کلنگ زنی 6 هزار واحد مسکونی اقشار کم درآمد استان در زیرکوه گفت:بحث بازارچه یزدان با جدیت در دست پیگیری است و تلاش داریم ان شاءالله مرز یزدان را به عنوان مرز دوم رسمی استان ، بازگشایی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، محمد صادق معتمدیان صبح امروز در آیین کلنگ زنی 6 هزار واحد مسکونی اقشار کم درآمد استان در زیرکوه گفت: دغدغه همه دولت ها خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار بوده و علیرغم شرایط سختی که در چهار دهه گذشته داشته ایم از قبیل تحریم های ظالمانه و جنگ و ناامنی ،شاهد کارنامه درخشانی از مجموعه خدمات عمرانی و زیربنایی در کشور و مناطق محروم هستیم .
وضعیت جاده های روستایی و برق رسانی بسیار عالی است و امروز همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت برق برخوردار هستند و بیش از ۹۹ درصد مناطق مسکونی استان از نعمت برق رسانی بهره مندند.
در حوزه آبرسانی علیرغم همه خشکسالی ها و اقلیم خشکی که داریم، اقدامات بسیار بزرگی انجام گرفته است.
در حوزه بهداشت، ارتباطات ، مخابرات ،دیجیتال و…آمار، آمار قابل توجهی است و اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی با دلسوزی توسط بخش های مختلف در دوره های مختلف انجام گرفته است.
تلاش داریم با تمرکزی که در استان انجام داده ایم خصوصا در 4 شهرستان مرزی که اهمیت خاصی برای استان و کشور دارند به وظیفه خود عمل کنیم و شرمنده مردم نباشیم و ان شالله بتوانیم با اجرای طرح ها و برنامه های تعیین شده به میانگین کشوری که به خروج از محرومیت منجر می شود، نزدیک شویم.
بنا داریم از ظرفیت همنه دستگاه های حاکمیتی و نهادهای انقلابی استفاده کنیم و برای شهرستان زیرکوه با تفاهم نامه ای که با قرارگاه سازندگی بسیج و قرارگاه محرومیت زدایی در حوزه شهرستان زیرکوه به امضا رسیده، ان شاالله محرومیت را از دوش این شهرستان محروم برداریم.
ان شاالله با همراهی و همکاری نمایندگان بسیار خوب و تازه نفس بتوانیم به وظیفه نوکری خودمان به مردم عمل کنیم.
روزهای بسیار خوبی برای استان خواهیم داشت و ان شاءالله از این پیج های سخت و شرایط سخت عبور خواهیم کرد.
تلاش کرده ایم و ان شاءالله با همت و روحیه جهادی که در همه دوستان وجود دارد و با حمایت نمایندگان عزیز بخصوص نماینده جوان، انقلابی و جهادی شهرستان قاین و زیرکوه،به دنبال این هستیم که توسعه را در استان خراسان جنوبی دنبال کنیم.
یکی از بزرگترین آسیب های استان خراسان جنوبی، عیار ناشناخته بودن است و ما نتوانسته ایم ظرفیت هایی که در استان وجود دارد را به درستی معرفی کنیم.
خراسان جنوبی استانی پر ظرفیت و پرپتانسیل است و باید تلاش کنیم این ظرفیت ها را به کشور معرفی کنیم.
برای توسعه شهرستان ها در قالب سفرهای شهرستانی در خدمت مردم بوده ایم و عمده مشکلات و درخواست های مردم را احصا کنیم و تلاش کرده ایم با تمرکز بر پروژه ها بخش عمده ای از مشکلات مردم را رفع کنیم.
باید تلاش کنیم توجه شرکت های بزرگ را به این منطقه و شهرستان جلب کنیم چون مهمترین عامل در برون رفت از شرایط فعلی ، سرمایه گذاری هایی است که قطعا باید انجام بگیرد .
یکی از مهمترین عوامل در بحث سرمایه گذاری بحث امنیت است که خوشبختانه شهرستان مرزی زیرکوه علیرغم اینکه در کنار یکی از کانون های ناامنی منطقه قرار دارد، یکی از امن ترین شهرستانهای استان و کشور محسوب می شود و باید درکنار این امنیت با اتحاد و انسجام و همدلی در راه برون رفت از مشکلات تلاش کنیم.
بحث بازارچه یزدان با جدیت در دست پیگیری است و تلاش داریم ان شاءالله مرز یزدان را به عنوان مرز دوم رسمی استان ، بازگشایی کنیم.
با توجه به داشتن مرز مشترک با استان فراه، قطعا بهترین نقطه ای که می تواند باعث رونق مبادلات تجاری و اقتصادی و تردد قرار بگیرد، مرز یزدان است و در این راه تلاش کرده ایم و طرح ها را اآماده کرده ایم امیدواریم با پیگیری هایی که انجام خواهد شد شاهد برکاتی برای مردم شهرستان زیرکوه باشیم.
قطعا آثار و برکات بازگشایی این مرز نه تنها برای شهرستان زیرکوه بلکه برای استان و کشور خواهد بود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا