عمومی

برداشت 25 تن زیره سبز در زیرکوه

برداشت زیره سبز دیم(کرابیه) از زمین های زیرکشت آن در زیرکوه آغاز شده و پیش بینی می شود 25 تن زیره سبز برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،بارندگی های بسیار خوب بهاری امسال سبب شد تا عملکرد برداشت زیره سبز یا همان کرابیه در اراضی دیم زیرکوه از سال های قبل عملکرد بیشتری داشته باشد طوری که پیش می 25 تن از این محصول در شهرستان برداشت شود.
یکی از جوانان کارآفرین زیرکوه که چند سالی ست همتش را بر کاشت زیره سبز در 6 هکتار از زمین های دیم این شهرستان گذاشته است پیش بنی می کند از هر هکتار 800 کیلو زیره از زمین های زیرکشت برداشت کند.
«رضایی» با اشاره به تولید محصول ارگانیک و سالم ادامه داد: بیشتر محصول تولیدی او که جنبه دارویی نیز دارد به خارج از کشور صادر می شود.
او که از این راه درآمد خوبی دارد سبب شده تا با کاشت زیره سبز زمینه کار را برای تعدادی بسیاری از بیکاران زیرکوه فراهم آورد.
آن طور که رئیس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی زیرکوه هم گفت: 30 هکتار از زمین های دیم این شهرستان زیرکشت این محصول رفته است و پیش بینی می شود 25 تن زیره سبز از این اراضی زیرکشت برداشت شود.
مهندس«مشاورنیا» ادامه داد: بارندگی ها خوب بهاری امسال سبب شد تا عملکرد این محصول در شهرستان بیشتر از سال های قبل باشد.
او ادامه داد: زیره سبز گیاهی یک ساله و از خانواده چتریان است که گل های کوچک و برنگ سفید و صورتی و به صورت چتر مرکب در انتهای ساقه گل دهنده ظاهر می شود.
همچنین گیاهی است با دوره رشد تا حدودی کوتاه که به آب نیاز کمی دارد به همین دلیل کاشت آن در مناطق کم آب دارای توجیه اقتصادی بالایی ست.
او با بیان این که اواسط پاییز زمان مناسبی برای کاشت زیره سبز است، افزود: عمق کاشت بسته به بافت خاک بین یک تا دو سانتی متر در نظر گرفته می شود.
افزون براین چون زیره سبز ارتفاع کمی دارد بنابراین وجین علف های هرز آن ضروری است که این کار به صورت دستی دو تا سه نوبت انجام می شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا