عمومی

برنامه های اربعین حسینی درزیرکوه تشریح شد

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،برنامه های ویژه اربعین حسینی در این شهرستان را تشریح نمود.

حجت الاسلام احمد اسماعیلی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با بیان اینکه اربعین نماد استقامت و اعلام پیروزی حق بر باطل است اظهارداشت: اربعین حاصل استقامتهای اهل بیت عصمت و طهارت می باشد ؛ با توجه به اینکه یزید در ابتدا تصمیم به قتل اسیران کربلا را داشت ولی با استقامت امام سجاد (ع) و حضرت زینب(س) نه تنها اینکار را نکرد بلکه اسرای اهل بیت را آزاد گذاشت و دستور داد ایشان را به مدینه النّبی یا هرجایی که خودشان بخواهند برگردانند.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه ضمن گرامیداشت عملیات غرور آفرین سوسنگرد تصریح کرد:هر کجا استقامت و پایبندی به نظام و ارزشها بوده است منجر به پیروزی شده است که این از آموزها از عاشورا و اربعین است.
وی ادامه داد: بنا بر گفته شیخ مفید و ابومخنف وقتی کاروان آماده سفر شد، یزید نعمان بن بشیر را به ریاست گروهی مامور بازگرداندن آن‌ها به مدینه کرد نعمان بن بشیر و همراهانش موظف شدند با اسرا برخورد شایسته‌ای داشته باشند و احترام آن‌ها رعایت کرده و هنگام استراحت از کاروان آن‌ها فاصله بگیرند.
وی همچنین به بیان حدیثی از امام حسن عسگری (ع) پرداخت و گفت آن حضرت می فرمایند: از علامات مومن پنج چیز است که مهمترین آنها زیارت اربعین است.
حجت الاسلام اسماعیلی در ادامه از مهمترین برنامه های اربعین حسینی در زیرکوه: حرکت هیئات مذهبی در سطح شهر و همچنین روستاهای شهرستان و مراسم محوری در حسینیه سید الشهداء (ع) حاجی آباد به همت خیرین محلی ، اعزام 18 روحانی به روستاهای متقاضی روحانی ، برگزاری مراسم عزاداری و تبیین واقعه کربلا در تمام روستاهای دارای روحانی ، برگزاری جلسات عزاداری توسط 25 مبلغه سنتی شهرستان ، حضور هیئات مذهبی روستاهای شهرستان در مراسم اربعین حسینی در کربلا را عنوان نمود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا