عمومی

بروز روزانه 8 اتفاق آب در شبکه آبرسانی زیرکوه/اصلاح شبکه زیرکوه نیازمند میلیاردها تومان اعتبار

مدیر آبفار زیرکوه با بیان اینکه بطور میانگین روزانه ۸ اتفاق می افتد،گفت: اصلاح شبکه های فرسوده شهرستان مستلزم دها میلیارد تومان هزینه است ودر بازه زمانی چند ساله امکانپذیر نیست.

علی رضا غلامحسینی در گفت وگو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با بیان اینکه اتفاق اب در روستای محمد آباد زیرکوه مرتفع گردیدعه ،‌گفت: محل مذکور در یک ماهه گذشته ۱۱ مورد اتفاق آب داشته و چاره ای بجز اصلاح شبکه نمی باشد و جلوگیری کامل از این اتفاقات در این روستا نیازمند تعویض و اصلاح ۱۲۰۰متر لوله پلی اتیلن است.
مدیر آبفار زیرکوه خاطرنشان کرد: ۵۰۰ متر لوله بر حسب ضرورت تهیه و آماده اصلاح است و در اوایل هفته آینده تعویض می گردد.
وی اذعان داشت: با توجه به شروع فصل پاییز، نوسانات آب و هوایی و همچنین هوای محبوس شده در شبکه های توزیع به علت قطع و وصل آب باعث ترکیدگی لوله ها می گردد.
35 درصد شبکه آبرسانی زیرکوه فرسوده است
غلامحسینی گفت:شهرستان زیرکوه بیش از ۶۰۰کیلومتر شبکه آبرسانی دارد که حدود ۳۵ در صد آن به علت عمر بالای ۳۰ سال و عدم کیفیت مناسب برخی از لوله ها که بعد از زلزله ۷۶ شهرستان انجام شده به شدت فرسوده و اکنون مشکلاتی از این دست را رقم میزند .
مدیر آبفار زیرکوه با بیان اینکه بطور میانگین روزانه ۸ اتفاق می افتد،گفت: دریکسال گذشته تعداد ۲۵۹۵مورد اتفاق آب در سطح شبکه های شهرستان اتفاق افتاده و بخشی اعظم از هزینه های این امور را به خود اختصاص داده است .
وی بیان داشت: اصلاح شبکه های فرسوده شهرستان مستلزم دها میلیارد تومان هزینه است ودر بازه زمانی چند ساله امکانپذیر نیست .
اصلاح 32 هزار متر لوله فرسوده در دو سال گذشته
غلامحسینی گفت: با مساعدت ویژه فرمانداری مبنی بر تامین اعتبار مناسب تنها در سال دو سال گذشته ۳۲ هزارمتر لوله فرسوده اصلاح شده و در برخی از روستاها هدر رفت بطور کامل مرتفع گردیده است ولی همچنان نیاز مند تامین اعتبار و مساعدت بیش از پیش مسولین می باشد .
مدیر آبفار زیرکوه تاکید کرد: اکثر اتفاقات آب شبانه براثر بالا رفتن فشار شبکه یا ناشی از عبور وسایل نقلیه سنگین اتفاق می افتد که باعث هدر رفت شبانه میگردد.
وی ابراز امیدواری کرد انشاا… در سال جاری نیز بخش دیگری از شبکه ها بازسازی شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا