عمومی

برگزاري محفل انس با قرآن در ناحیه سپاه زيركوه+تصاویر

صبح امروز محفل انس با قرآن با حضور قاريان برجسته شهرستان زيركوه در محل نمازخانه ناحيه زيركوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،صبح امروز محفل انس با قرآن كريم با حضور قاريان برجسته شهرستان زيركوه درمحل نمازخانه ناحيه در جمع كاركنان پايور و وظيفه ناحيه و گردان امام حسين(ع)زيركوه برگزار شد.
مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه زيركوه در این مراسم ضمن تسليت ايام شهادت حضرت علي (ع) و اهميت شب هاي قدر ،اظهارداشت: شب قدر ، شب خودسازي و تفكر است.
حجت الاسلام ارمغان خاطرنشان کرد:یکی از دلایل اهمیت شب قدر آن است که تمام امور هستی و برنامه های مربوط به زندگی انسان در شب قدر تقدیر و اندازه گیری شده، به امضای حجت خدا به عنوان قطب عالم امکان می رسد و تا شب قدر آینده براساس آن تقدیر و اندازه گیری، اداره می شود. وی تصریح کرد:چنان که از امام باقر(ع) نقل شده است،همه ی چیزهایی که بناست در طول این سال ابتدای سال آینده اتفاق بیفتد، در این شب اندازه گیری و مشخص میگردد. اعم از کارهای خیر و نیکی، شر و بدی، طاعت و معصیت خدا، تولد، مرگ و روزی ،بنابراین هر چیزی که در این شب قدر مقدر و اندازه گیری و امضا شود، حتمی خواهد بود.
ارمغان ، ادامه داد: یکی از امتیازات دیگر شب قدر آن است که شب ولایت امیرمؤمنان(ع) است. براساس آن چه از روایات اسلامی برمی آید، در کنار سایر امور هستی که در شب قدر تقدیر، اندازه گیری و امضا می گردد، ولایت اهل بیت نیز در این شب مقدر و امضا گردیده است.
مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه زیرکوه،اذعان داشت::یکی از مهم ترین رویدادهای شب قدر نازل شدن فرشتگان است. براساس آیات و روایات اسلامی، در شب قدر فرشتگان زیادی به اذن پروردگار فرود می آیند.
وي بیان داشت: از امتیازات مهم شب قدر، نازل شدن قرآن به عنوان نسخه ی شفابخش و کامل ترین قانون برای اداره ی زندگی بشر است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا