عمومی

برگزاری اولین محفل جزء خوانی قرآن کریم در مسجد فاطمه الزهرا(س)زیرکوه

اولین محفل جزء خوانی قرآن کریم در مسجد فاطمه الزهرا(س)زیرکوه برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،همزمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان،اولین محفل جزء خوانی قرآن کریم در مسجد فاطمه الزهرا(س)زیرکوه برگزار شد.
حجت‌الاسلام جلالی دادستان زیرکوه، پس از برگزاری محفل جزء خوانی قرآن کریم ضمن بیان نکاتی در تفسیر دعای روز اول ماه مبارک رمضان گفت: چندنوع روزه وجود دارد: روزه عام که فرد فقط چیزی نمی خورید و‌نمی آشامد ولی غیبت و‌تهمت می کند ، روزه خاص که انسان غیبت هم نمی کند زبانش دشنام نمی دهد و روزه خاص خاص که جزو‌ممتازین هست که جوارح فرد هم در این روز روزه هست.
وی افزود: روزه انسان سازی می کند و فرد را به خدا میرساند قلب هم روزه دار است حسادت و بد دلی ندارد روزه درست است.
حجت الاسلام جلالی ادامه داد: پیامبرفرمودند :به امت من ۵چیز داده شده که به هیچ امتی داده نشد که فقط مختص امت من هست: شب اول خدا به او نظر می کند و‌کسی که خدا به او نظر کند عذاب نمی شود، بوی بد دهان روزه دار به هنگام غروب نزد خدا از هر بویی محبوبتر است. ملاِئکه در شب و روز استغفارش می کنند ، وقتی از دنیا رفت بهشت را بر او‌تضمین می نماید.
دادستان زیرکوه ادامه داد: اگر گاهی برکت در زندگی نیست بخاطر روزه خواری است .هرگاه شب آخر می رسد خدا او را می بخشد و مورد مغفرت قرار می دهد نماز و اذکارش در این ماه ثواب دارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا