عمومی

برگزاری دوره 40 ساعته مقدماتی نجات برادران در شهرستان زیرکوه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه با اشاره به برگزاری دوره مقدماتی نجات بیان نمود : دوره مقدماتی نجات از تاریخ ٢٢ شهريور ماه لغایت ٣١ شهريور ماه به مدت40 ساعت در محل جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار شد .

محمد علی عابدینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت: دوره مقدماتي نجات در تاریخ ٢٢ شهريور ماه لغایت 31 شهريور ماه با حضور24 فراگیر برادر به مدت 40 ساعت برگزار شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه گفت: هدف از برگزاری این دوره، بالا بردن سطح کیفی آموزشی اعضا و هدایت آنان به دوره های امدادی و آشنایی با مباحث امداد و نجات بصورت تخصصی است.
وی افزود: برگزاری اینگونه دوره ها علاوه بر افزایش توان امدادی اعضا و نیروها، آموزش راه و روش‌های جدید و مدرن علمی را نیز به دنبال دارد و فراگیران مباحثی همچون آشنایی با وظایف نجاتگران ، آشنایی با عملیات جستجو و نجات در محیط های گوناگون ،عملیات اطفاء حریق با تاکید بر اطفاء حریق در خودرو ، ایمنی و امنیت صحنه عملیات ، کار با تجهزات هیدرولیک و پنوماتیک ، آشنایی با مباحث صعود و فرود از ارتفاع و عملیات با بالگرد را فرا گرفتند .
عابدینی تصریح کرد: این دوره پیش زمینه و پیش نیاز حضور در دوره های تخصصی نجات می باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در پایان این دوره و پس از برگزاری آزمون های کتبی و عملی ، گواهی نامه از سوی جمعیت هلال احمر به پذیرفته شدگان اعطا می شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا