عمومی

برگزاری رزمایش راهیان بیت المقدس با شرکت 4 گردان در زیرکوه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه،از برگزاری رزمایش راهیان بیت المقدس با شرکت 4 گردان در این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،سرهنگ حسین میری ظهر امروز در نشست خبری رزمایش راهیان بیت المقدس در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) ،اظهارداشت:سپاه پاسداران انمقلاب اسلامی در بدنه خود تشکلی به نام بسیج دارد و بسیج و بسیجی افرادی هستند که از طرفی به نوعی نظامی نیستند و از طرفی دیگر می توان به نوعی آنها را نظامی عنوان کرد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه حاطرنشان کرد:نیروهای بسیجی در راستای مسائل،دفاعی،امنیتی و آمادگی های کشور مجموعه سپاه را همکاری و همراهی می کنند.
وی با بیان اینکه سالانه برنامه هایی از طرف مجموعه سپاه برای نیروهای بسیجی در نظر گرفته می شود،گفت: این برنامه ها شامل برنامه های فرهنگی،تربیتی و برنامه های مهارتی،نظامی و آمادگی دفاعی است.
میری تصریح کرد:یکی از ماموریت هایی که برای بسیج تعریف شده است ماموریت حفظ آمادگی دفاعی در مجموعه بسیج است و معمولا مجموعه سپاه در طول سال برنامه هایی برای حفظ آمادگی بسیجیان برگزار می کند و وقتی می خواهد ثمره این آموزشها را ببیند،حرکتی با نام رزمایش برگزار می کند و برگزاری این رزمایش در حقیقت ثمره تلاش یک ساله مجموعه بسیج در جهت آموزشها و حفظ آمادگی دفاعی بسیجیان است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه ادامه داد:برای اینکه ما حفظ امادگی بسیجیان را بسنجیم ،حرکتی انجام داده می شود و تمرین های تاکتیکی و دفاعی در سطح شهرستان برگزار می شود.
وی با اشاره به برگزاری رزمایش راهیان بیت المقدس در زیرکوه،خاطرنشان کرد:در این رزمایش 4 گردان از بسیجیان شهرستان در حول 4 محور عملیاتی تعریف شده ماموریت خود را در تاریخ هفتم و هشتم اردیبهشت ماه در سطح شهر حاجی آباد،حومه شهر و دهنه بشیران برگزار خواهند کرد.
میری اذعان داشت: ماموریت هایی که برای بسیجیان گردان های بیت المقدس در این رزمایش تعریف شده است دفاع از کوی و برزن،امداد و نجات،عملیات تاخیری و جنگ شهری است که ان شاءالله توسط 4 گردان از بسیجیان شهرستان اجرا خواهد شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه گفت: علاوه بر ماموریت ذکر شده که توسط بسیجیان به انجام خواهد رسید،برنامه های فرهنگی،معنوی ،بصیرت افزایی و برگزاری حلقه های صالحین بسیج پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه در روز اول رزمایش،تمرین صامت رزمایش برگزار خواهد شد،ادامه داد:مرحله اصلی این رزمایش در ساعت 9 صبح روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.
میری از برگزاری صبحگاه اقتدار با حضور بسیجیان شرکت کننده در رزمایش خبرداد و گفت:در این صبحگاه از گردان ها سان دیده خواهد شد و از سخنان سخنران این مراسم بهره مند خواهند شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه بیان داشت:برگزاری این رزمایش چندین هدف دارد که نمایش اقتدار و قدرت بسیجیان یکی از اهداف این رزمایش است.
وی ادامه داد:هدف دوم ما این است که می خواهیم به بدخواهان و معاندین نظام ثابت کنیم که بدانند بسیج هنوز در صحنه است و دلسوز انقلاب و پیرو فرامین مقام معظم رهبری است.
میری گفت:سومین هدف ما این است که به دشمنان خارجی و منافقین بفهمانیم که اگر خدای ناکرده قصد تعرض به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند بسیجیان ما بیش از هر زمان آماده اند و امروز نسل چهارم انقلاب آماده تر از نسل اول انقلاب است.
وی تصریح کرد:هدف بعدی از برگزاری رزمایش،انتقال تجارب از نسل گذشته به نسل جدید است که این کار همه ساله انجام می شود و به همین جهت تعداد زیادی از بسیجیانی که به بسیج ورود کرده اند و در قالب گردانهای بیت المقدس سازماندهی شده اند،جوانان هستند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا